Jestli zůstanu

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 3.81495

Jestli zůstanu 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

If I Stay, 2009

Kniha Jestli zůstanu

Suzanne07

Nejdřív jsem viděla film, který se mi líbil, takže jsem měla představu, o čem kniha je a jak skončí. Ale stejně se mi líbila. Většinou nemám ráda, když se prolínají kapitoly z minulosti a přítomnosti, ale tady mi to sedlo. Doporučuji.

Ajda300

Vážně skvělá kniha; je vlastně s podivem že jsem na ni nenarazila dříve. Pro mě totiž naprosto neznámá kniha, která ani neměla šanci mě nalákat upoutávkami a natrefila jsem na ni spíše náhodou. Vážně úžasný. Doporučuju.

HockeyGirl

Zůstaň se mnou jsem poprvé viděla jako film. A viděla jsem ho několikrát, protože se mi moc líbil a vždycky jsem měla slzy na krajíčku. A pak jsem se dozvěděla, že existuje i knížka. Chtěla jsem si ji původně půjčit v knihovně, ale spíš čtu vlastní knížky, které jsem si koupila anebo dostala a pak bych teprve chodila do knihovny. Když jsem nedávno objednávala knížky jako dárky pro rodinu, objednala jsem si pro sebe i Zůstaň se mnou. Knížka je opravdu hodně autentická jako film, jen je tam víc popsaný čas, když je Mia v nemocnici. Jinak je knížka s filmem hodně stejná. Navíc není tak tlustá, takže jsem ji měla přečtenou za pár dní. Dávám určitě 5*, protože se mi četla skvěle a navíc se mi líbí příběh Mii a její rodiny. Smutný, dojemný, ale i pěkný příběh.

Zlá-Ňufie

Tohle bylo intenzivní. Dobře se to četlo, bylo to smutný, ale hezký. Líbí se mi nápad. Ale asi moc ponuré na opěrovné čtení

JitulHa

Kniha předkládá poměrně dramatický příběh náctileté dívky, která v jednom okamžiku ztratila všechno drahé. A možná právě proto, aby autorka příběhu přidala na dramatičnosti, přechází ihned k oné osudné chvíli. Postupně pak poznáváme hlavní hrdinku Miu, její rodinu a přátele, včetně Adama už jenom prostřednictvím vzpomínek... (více v záložce recenze).

Kniha nebyla špatná, ale zklamala mé očekávaní.

Pulp_catastroph

Trochu neobyčejnou rodinu srazí auto, přežije jen mladá dívčina, která se rozhoduje, zda umře nebo přežije. Přišla o celou rodinu ale... ALE! Má před sebou slibnou budoucnost jako hráčka na cello, její ex-přítel se k ní vrátil, protože o ní nechce přijít a pořád má lidi, kteří ji mají rádi, tak v čem je problém?

Monika1717

Knihu jsem přečetla, ale moc mě neoslovila. Asi nebudu mít potřebu se k ní vracet. Na druhou stranu knize nelze upřít zajímavý námět, čtivost a absenci filozofických úvah nad životem a smrtí.

Jedna malá lež
Jedna malá lež