Jestli zůstanu

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74704/jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 3.81422

Jestli zůstanu 1.

Vydáno, Ikar (ČR)

If I Stay, 2009

Kniha Jestli zůstanu

Kacennnka
04. listopadu

Čtení jsem si užila. Byl to sice emoční nářez a někdy jsem měla opravdu na krajíčku, ale stejně jsem si to užila. Jestli zůstanu je silná kniha, která toho má za úkol sdělit hrozně moc na málo stránkách a ono se to opravdu docela vydařilo. Opravdu docela dost.

Potolu
04. listopadu

Oddychovka přečtená za dva dny. Na jednu stranu bylo hezké, jak hlavní hrdinka vzpomínala na svoje rodiče, přátele, na druhou stranu jsem očekávala asi více filosofie nad životem a smrtí.

NicoletH9
02. listopadu

Děj knihy mě velice bavil, knihu jsem přečetla na dva dechy. :-)

Ronnie68

Mě se kniha líbila ... četla se rychle .. a chvílemi jsem měla na krajíčku se slzami ....

pejty

Tak tato kniha měla velice zajímavý námět. Myslím si však, že plně nevyužila jeho potenciálu. U knihy jsem se celkem bavil, ale pravda je, že kdybych měl před sebou o pár set stran více, tak bych jí měl problém dočíst.

ela1972

Asi zajímavé téma, ale pro mě nic moc.

Janniska

Mno,jak začít...nejsem asi cílová skupina,ale i tak se mi kniha líbila.Moc hezky se četla,vzpomínání hlavní postavy mě chvílemi dojímalo,v tak těžké životní situaci ve které se vyskytla.Kniha mě zároveň donutila k zamyšlení nad pomíjivostí života což byl patrně účel.Život je boj a ten se nesmí vzdát.Toť poselství které jsem si z toho vzala.Asi zkouknu i film.

Magič

No.. Je smutné, že mě kniha nezaujala na tolik, abych příběh nepřeskakovala a nezajímala mě jenom část z nemocnice a jak to všechno skončí. Sice mi taková událost vkrádala slzy do očí, ale bohužel.. nesedlo mi to.