Jestli zůstanu

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/big_jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 3.81549

Jestli zůstanu 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

If I Stay, 2009

Kniha Jestli zůstanu

Bellsinka

Knihu mám moc ráda, je čtivá, smutná, citlivá a tom že se život může změnit z minuty na minutu .. Doporučuji!
Filmové zpracování se mi také líbilo.. Ale kniha jr kniha..

Lejčís

Tuto knihu jsem četla během těžkého životního období a i když je velmi smutná, pomohla mi. Ten příběh pro mě znamená tak moc, že je těžké to vyjádřit. Ukazuje, že život se může změnit doslova během pár vteřin. V jednom momentu si myslíte, že víte, o co se teď ve Vašem životě jedná, ve druhém je však úplně všechno jinak, všechny Vaše starosti jsou najednou bezvýznamné a Vy stojíte před rozhodnutím, které ovlivní nejen Váš život. Ale vždy stojí za to žít a jít dál :)

Velmi doporučuji taky film, který je za mě jednou z nejlepších adaptací, jaké jsem viděla. Knižní verzi to ještě vylepšilo :)

Tialexa

Nejprve jsem viděla film, který se mi moc líbil a tak jsem se rozhodla přečíst knihu. Kniha se líbila o dost více nežli film. Doporučuji.

Ana72154

Kniha se mi líbila, ale dělal mi problém přechod mezi minulostí a přítomnosti a některé vzpomínky mi přišli nezajímavé a zbytečné.

Bebe2004

Knížku jsem si přečetla po zhlédnutí filmu. Obě zpracování se mi moc líbily, a to i přesto, že to bylo velmi odlišné. Příběh se četl hezky a rychle, děj plynul, postavy byly příjemné. Moc se mi líbily vzpomínky z minulosti. Moc se těším na další díl.

Knihomolka97

Kdysi jsem viděla filmové zpracování, které se mi líbilo a konečně jsem se také dostala ke knize. Film si teda pamatuju jen matně, takže nebudu srovnávat.
Líbilo se mi střídání minulosti s přítomností. Četlo se to dobře, kniha je tenounká, takže jsem měla přečteno za chvilku. Mia mi byla velmi sympatická a bylo mi jí strašně líto. Slzám jsem se neubránila. Těžko si představit být v její situaci. :(
Byly tam ale momenty (vzpomínky), které mi přišly nezajímavé a moc mě nebavily, raději bych uvítala a ocenila víc částí s Adamem.
Na další díl jsem každopádně hodně hodně zvědavá.
3,5⭐/5

Suzanne07
30.10.2020

Nejdřív jsem viděla film, který se mi líbil, takže jsem měla představu, o čem kniha je a jak skončí. Ale stejně se mi líbila. Většinou nemám ráda, když se prolínají kapitoly z minulosti a přítomnosti, ale tady mi to sedlo. Doporučuji.

Ajda300
11.10.2020

Vážně skvělá kniha; je vlastně s podivem že jsem na ni nenarazila dříve. Pro mě totiž naprosto neznámá kniha, která ani neměla šanci mě nalákat upoutávkami a natrefila jsem na ni spíše náhodou. Vážně úžasný. Doporučuju.