Jestli zůstanu

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74704/jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 3.81369

Jestli zůstanu (1.)

Vydáno:, Ikar (ČR)

If I Stay (2009)

Kniha Jestli zůstanu

sabca
včera

Dojemný příběh Mii, které se na JIP odvíjí celý krátký život.

postrach
předevčírem

Pěkný a dojemný příběh vyprávěný hlavní hrdinkou Miou ze dvou pohledů.Škoda toho šťastného ale utnutého konce.

wildXchos

Celý příběh je hodně smutný a dojemný a ukazuje, co všechno dokáže láska překonat.

kikikrat

Kniha má silný příběh, který je smutný a zničující. Nevím jestli je to tím že jsem viděla film nebo tím že se člověk vše dozví už na začátku ale nějak jsem to nedokázala prožít. V tomto případě je film skoro stejný jako kniha a dokonce mě více dojal. Kniha i tak stojí za přečtení protože jestli si z ní člověk něco odnese tak to že je vždy nějaký důvod žít.

Annkag

Krásna,silná a emotivná kniha o tom že láska je ten správny poháňací motor našich životov.

katka-kacav3318

Zajímavě napsaný. Velice dojemný až jsem uronila pár slz. Doporučuju.

eliskaho21

Smutný, ale hezký příběh.

medvídě

Tohle byl velmi silný příběh.
Hlavní linie byla se udála během 24 hodin, ale nebylo to jen o ní. Celé to bylo vyplněno dalšími zážitky, které se udály hlavní hrdince s lidmi, o kterých byla zrovna řeč.
Po delší době kniha, u které mi tekly slzy (další kniha, ke které zase zapomněli přibalit kapesník), ale nebylo to jen smutné, u některých historek jsem se i dost smála.
Autorce se povedlo to napsat velmi čitelně a i kdyby tímto všechno skončilo, tak by to vůbec nevadilo. Ale i tak si stejně přečtu pokračování, jen tomu dám raději ještě čas pár knih, ať knihu po tak rychlém přečtení správně vstřebám.
Rozhodně si také pustím filmové zpracování, u kterého doufám, že jej nepokazili.