Ještě žiju,doktore

Ještě žiju,doktore https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86464/jeste-ziju-doktore-86464.jpg 4 4 2

román s netradičnými, opakujúcimi sa názvami kapitol. Taktiež je tu uplatnený Leitmotiv - podľa prvej vety kapitoly možno identifikovať osobu, o ktorej sa hovorí. Myšlienka hlavného príbehu je stále aktuálna - či možno predlžovanie života, či skôr živorenia, považovať za humánne.

Helena0405
01.09.2019 3 z 5

Osoby som si musela vypreparovať - priradiť krstné mená k priezviskám a k špecializácii - zišiel by sa zoznam hlavných postáv (môj názor).
Pre ľudí, ktorým sa nechce po postavách pátrať, tu je: Filip Krása, mladý bezúhonný lekár (v profesii); Pavel Zejda - zástupca primára; Pospíšil - primár; Richard Mejzlík - prsa; Evžen Brousil; Michal Vlach - Píp - anesteziológ; Irena Hánová - ambiciózna lekárka, veľmi cieľavedomá.
ďalšie postavy z nemocnice: Helena - mladá zdravotná sestra, Kateřina Perglová - sanitárna sestra / ostatný personál je uvádzaný tak, že netreba loviť v pamäti
Pacienti - Karel Kára, Kamil Horáček; ďalší sa objavujú postupne.
Nedočkavcom zvedavým na Helenu - uvedená je na str. 64

HŠ
11.06.2015 4 z 5

Kniha se mi dostala do rukou zcela náhodně, nic jsem od ní nečekala a byla jsem příjemně překvapená.

lékařské prostředí

Petr Čerbák