Jenseptej - Příběhy knižních skřítků

Jenseptej - Příběhy knižních skřítků https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355164/mid_jenseptej-pribehy-kniznich-skritku-1V9-355164.png 4 14 5

Na světě je spousta knih, to určitě víte. Zcela jistě ale nevíte, že o ně pečují knižní skřítci. Jak to dělají? Co se učí ve škole? Jaká je jejich oblíbená zábava? To vám prozradí Jenseptej, knižní skřítek, který bydlí s mámou Rádavařila a tátou Koupilboty ve hřbetu jedné dětské knížky. A aby toho nebylo málo, dozvíte se, kdo je to knihkupec nebo knihomol a jistě oceníte i nápady na tvořivé aktivity. Třeba návod, jak si vyrobit záložku.... celý text

Atlantis
11.04.2022 1 z 5

No tak tohle byla hrůza ale pekelného kalibru! Svět knižních skřítků je totální guláš, který má absolutně nepochopitelná pravidla, jména jsou spíše trapná než čarovná, ale hlavně - ty příběhy! Nebo spíš "příběhy". U většiny je konec dříve, než se nadechnete. A ještě jde o tak vzrušující témata, jako: "Jak řadit knížky." Můžete podle velikosti. Napřed velkou. Potom menší. Pak nejmenší. Nebo naopak. Nejprve nejmenší. Potom střední. A nakonec největší. Nebo podle abecedy. První bude autor, jehož jméno začíná na A. To je totiž první písmeno v abecedě. Pak bude autor, jehož jméno začíná na B. To je totiž druhé písmeno v abecedě. (a tak dále, asi chápete) Rád bych tvrdil, že si z knihy jen utahuji, ale tohle je prakticky citace z jednoho příběhu.
A jak jsou všichni hloupí, i pětiletá dcera vyvracela oči. Máte tady mraky? A viděla jsi někdy mrak? Někdy si představuji, co který tvar znamená. To nechápu, co tím myslíš? Ježišikriste, co asi?
Jenseptej se nám kdysi připletl do objednávky zdarma. Po přečtení chápu proč. Je to děs a hrůza.

lenka9044
18.10.2020 5 z 5

skřítek Jenseptej a jeho kamarádi v podstatě dětem vysvětlují jak se ke knihám chovat, jak je vnímat. Na konci jednotlivých pohádek jsou otázky a hádanky - to oceňuji. Syna zaujala i nevšední jména skřítků a kolikrát jsme se hodně nasmáli... děkuji autorce za skvělou dětskou knihu

PetrWager
01.10.2019 5 z 5

Pro male kluky i male holky. Vnuklo nam spoustu tipu jak budovat vztah ke knizkam a jeste dost pobavilo.

broskev28
06.04.2018 4 z 5

Prímová knížka nejen pro děti, ale třebas i pro paní knihovnice. Je v ní spousta nápadů na téma "co všechno se může stát v knihovně i v knížkách", nechybí hádanky a zajímavé otázky. Ve spojení s pěknými obrázky vznikla knížka, kterou bychom určitě chtěli mít v naší knihovně - děkujeme.

jasmína
09.02.2018 5 z 5

Za mě i za dcerku nejlepší dětská kniha v poslední době od české autorky.