Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině

Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347333/bmid_jedine-neapol-aneb-co-me-naucila-ma-8a5-347333.jpg 4 81 30

Humorná a emotivní kniha mladé Američanky o tom, jak správně žít a vařit po italsku. Katherine přijede do Itálie na stáž a seznámí se s božským Italem, který ji však namísto očekávané první schůzky v kavárně vezme na večeři k rodičům. Katherine a Salvator spolu začnou chodit, ale začátky v cizí zemi nejsou pro Katherine vůbec jednoduché. Naštěstí se jí ujme Salvatorova elegantní matka Raffaella, zděšená jejím životním stylem i kulinářskými schopnostmi, a pomůže jí včlenit se do italské společnosti. Kromě rad a tipů, jak zdůraznit své ženství, ji naučí i vařit – zdravě a s důrazem na kvalitu – a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury. Mezitím Katherine zažívá spoustu příhod – omylem se nachomýtá k dabování lechtivých filmů, učí se vařit chobotnici a nestačí odhánět italské nápadníky. V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto jsou Katherininy příhody doprovázeny recepty, nad kterými se vám budou dozajista sbíhat chutě. A díky podrobnému popisu si je můžete i samy vyzkoušet.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Only in Naples: Lessons in Food and Famiglia from My Italian Mother-in-Law , 2015

evice26
21.12.2017 4 z 5

Čtivě napsaný příběh nejen pro milovníky Itálie, u kterého se zasmějete, ale možná vám i slina ukápne :-) Receptů je tak akorát a děj spíš jen doplňují. Nemusíte se tedy bát, že jde o další typickou kuchařku .-)

KatkaB77
08.12.2017 4 z 5

Kdo má rád Itálii a rád vaří Italská jídla, je to kniha přesně pro něj.

Anie94
20.11.2017 4 z 5

Nečekejte žádné veledílo..spíš takovou milou oddechovku o tom, jaké to je vyměnit Ameriku za Itálii. Příjemně napsané...Sice když jsme byli v Neapoli, tak mě příliš nenadchla, ale i tak to bylo pěkné počtení...

martinkaLLL
05.11.2017 2 z 5

Zajímavosti o smýšlení italů dobré a plus jsou ještě recepty. Jinak mě knížka nebavila, žádný pořádný příběh a spoustu italštiny, kterou neumím ani přečíst a občas jsem nevěděla o čem je řeč.

akrash
18.09.2017 5 z 5

Kniha pobavila i poučila!!!

Ditules
14.09.2017 4 z 5

Sympatické čtení, o to více, že vychází z reálného příběhu.

simini
16.08.2017 5 z 5

vsetci co milujeme Taliansko, tak si tuto knihu zamilujeme. Idealna na dovolenku. Ked budete citat tuto knihu, odporucam nebyt na diete.

Šebestová3
15.08.2017 5 z 5

Mám kamarádku, která se stejně jako autorka zamilovala do Itala, odstěhovala do Neapole a při čtení knížky jsem měla pocit, že znovu poslouchám její zážitky ze sbližování s italskou kulturou a rodinou :-) V některých pasážích knihy byly autorčiny postřehy úplně totožné, takže Napolitánci se opravdu nezapřou :-) Vtipné, příjemné, odpočinkové čtení. Pro všechny milovnice Itálie nezbytnost!

ReziEngli
31.07.2017 5 z 5

Když jsem byla v Neapoli na dovolené, strašně se mi tam líbilo. Je to teda už 2 roky zpět, a tato kniha mi všechny vzpomínky na tuto krásnou italskou oblast opět obnovila. Rozhodně se tam zajedu znova podívat.

Marla
30.07.2017 5 z 5

Zakoupeno cestou na dovolenou, když jsem zjistila, že původně připravená knížka zůstala ležet doma. Pak mně napadlo, jestli jsem udělala dobře, už jsem četla dílka s podobným obsahem/dívka, většinou Američanka, se zamiluje do cizince, většinou z Francie, nebo Španělska....a následují peripetie v podobě sžívání s cizí kulturou, temperamentem atd.....a zatím jsem všechny odložila s tím, že to fakt NE. ALE, kupodivu, u tohohle jsem se bavila a strávila příjemnou dovolenou. Katherine si na nic nehraje, bere život s jeho radostmi i starostmi, do života rodiny s úplně jinou mentalitou se hravě začlení, je to humorné i dojemné a ta jídla! Mňam, mňam.....

humor Itálie vaření romantika Neapol italská kuchyně

Kniha Jedině Neapol: Aneb co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině je v