Je jeden veliký kopec...

Je jeden veliký kopec... https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156936/bmid_je-jeden-veliky-kope-156936.jpg 5 1 2

Tento výběr přináší odborný překlad do současné češtiny následujících Lutherových spisků z výmarské edice jeho díla: O svobodě křesťana; První přednáška o listu Galatským; Jádro křesťanského života; Tři symbola neboli vyznání křesťanské víry; Že je třeba se vyhýbat lidskému učení; Předmluva k žaltáři; Krátká forma vyznání víry; Že má křesťanské shromáždění neboli sbor právo a moc posuzovat veškeré učení a povolávat i odvolávat učitele: zdůvodnění a příčina toho z Písma; Křestní knížka; Oddávací knížka pro obyčejné faráře; Útěcha pro ženy, kterým se přihodilo neštěstí při rození dětí; Krátký útěšný letáček pro křesťany, aby se ve věci modlitby nenechali znejistit; Kázání na čtvrtou neděli adventní (v domě), 22. prosince 1532; Několik útěšných napomenutí ve věcech týkajících se svatého Slova Božího.... celý text

edysy
02.05.2015 5 z 5

Starý zákon platí pro nesvobodné, především nezabiješ. Nový zákon je svoboda v lásce. Vodítkem budiž víra. Starý zákon platí pro nevěřící, především nezabiješ!

edysy
04.04.2013 5 z 5

Spásy lidské duše nelze dosáhnout skrze dobré skutky tak, že by se člověk snažil dodržovat starozákonní přikázání, nakonec totiž stejně zhřeší. Právě skrze nemožnost dodržovat starozákonní přikázání se ukazuje náš hřích. Teprve příchodem Krista se ukazuje možnost spásy a to zadarmo skrze víru v Krista, v nekonečné dobrotě Krista se naše hříšné skutky utopí. Tím se Starý zákon naplňuje a člověk se stává svobodným k opravdovosti života a svých činů.

německá literatura

Martin Luther
německá, 1483 - 1546
2006  100%Kniha svornosti
1987  90%O dobrých skutcích
2010  100%Je jeden veliký kopec...
1966  55%Malý katechismus Dr. Martina Luthera
1935  0%O svobodě křesťanské. Babylonské zajetí

Kniha Je jeden veliký kopec... je v