Jde o váš život – Srovnání medicíny a přírodního léčitelství

Jde o váš život – Srovnání medicíny a přírodního léčitelství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207064/bmid_jde-o-vas-zivot-srovnani-mediciny-a-207064.jpg 4 10 4

Nebezpečné nemoci se zhojňují, a přesto nejsou brány v potaz vědecké metody přírodního léčitelství, které lze v mnoha zemích studovat na vysokých školách. Autor vystudoval nejprve informatiku v Lyonu a působil jako šéf ústavu pro rozvoj americké medicínské informatiky. Po studiích přírodního léčitelství založil společnost MEDICUS a od roku 1999 řídí přírodní léčitelské centrum v německém Solingen-Ohligs. V této publikaci vyjmenovává důvody, proč se klasické medicíně nedaří zastavit šokující úmrtnost na rakovinu, infarkt a iktus, a která přesto nebere nezkoumá příčiny nemocí a ordinuje drahé, drastické, neúčinné i nebezpečné léčebné strategie. Autor bourá zavedené mýty o spolehlivosti chemoterapie, o prospěšnosti očkování batolat, o neškodnosti antibiotik, o údajné spolehlivoti klasické diagnostiky, o oprávněnosti kloubních či kostních náhrad, o údajných příčinách nefunkčnosti štítné žlázy a tlustého střeva, o příčinách vředových a kožních chorob, o nebezpečnosti cholesterolu atp. Kniha nešokuje tím, co tvrdí, ale tím, co prokazuje. Dialog připravuje k vydání i další autorovy knihy: Jde o vaše střeva, Jde o vaši krev, Jde o vaše kosti, Jde o budoucnost bez rakoviny.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Dialog

Es geht um Ihr Leben , 2012

čef
07.01.2016 4 z 5

Agitka pro přírodní léčitelství a na další autorovi knihy, mnohdy s nefér argumentací proti tzv. modernímu lékařství, avšak plná zneklidňující pravdy o stávajícím systému oficiální medicíny, zainteresovaném na výrobě pacientů a prodeji drahých léků. Boří mnohé pravdy např. o očkování, chemoterapii, antibiotikách aj., ale bohužel žádné nové konkrétní řešení nenabízí. Plně sdílím autorovu obavu o směřování společnosti, stále více zabředávající do nepřehledného bahna různých předpisů vydaných mnohdy s jasnou motivací mamonu a omezujících svobodu lidí rozhodovat o svém životě a smrti.

mariannnka
18.08.2015 3 z 5

Musím říct, že se kniha čte velmi hezky, svižně a našla jsem v ní spoustu zajímavých informací o tom, jak to ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu chodí. S řadou věcí nesouhlasím a dle mého jsou uvedeny dokonce nepřesně (např. to, že se homeopatie používá již tisíce let, což není pravda, protože homeopatie je metoda, která se používá přes 200 let). Jinak ale pro takový ten celkový základní přehled o medicíně a přírodním léčitelství poslouží poměrně dobře. :)

Jelitovna
27.08.2014

Cit.: "Žijeme v hospici, v němž je každý ošetřován do smrti, ale bez ohledu na příčiny konkrétního problému." Autorovo rozhořčení se nese celou knihou, snad i proto se čte "svižně". Navnadí na předchozí knihy, které ovšem dosud česky nevyšly.

J.books
22.08.2014 3 z 5

Zajímaví publikace, jen toto je takový souhrn, více info najdete asi v jeho předchozích knihách, tahle už to jen lehce shrnuje

očkování

Jean-Claude Alix