Jazyky sveta : história a súčasnosť

Jazyky sveta : história a súčasnosť https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281655/bmid_jazyky-sveta-historia-a-sucasnost-nXB-281655.jpg 5 16 5

Najucelenejšia publikácia z oblasti lingvistickej antropológie na slovenskom trhu. Úplný prehľad takmer 2 000 jazykov všetkých kontinentov. Vývoj tvaroslovia a slovnej zásoby od prajazyka až po súčasnosť. Zaujímavé informácie v rámčekoch. 200 pútavých fotografií dokresľujúcich rozmanitosť a krásu nášho sveta. Mapy, schémy jazykov a ukážky písem. Podrobný register a zoznam použitých jazykovedných termínov.... celý text

bernadeta9876
16.06.2022 5 z 5

Som veľmi rada, že práve táto kniha je od slovenského autora. Objemná, krásna obrázková faktografia a povinnosť pre všetkých čo milujú jazyky! K tejto knihe sa vždy rada vraciam keď si chcem zopakovať nejaké vedomosti.

Hun
25.04.2022 4 z 5

Pěkný a ucelený přehled. Vytkl bych zbytečně časté používání odborných termínů, komplikovaný sloh a také to, že autor občas uvádí domněnky a hypotézy jako prokázaná fakta.

luciustygr
11.08.2021 5 z 5

Obsahem nádherná, zajímavá kniha, budu ji číst po kouscích asi ještě dlouho. Obrovské zklamáním je ovšem extrémně nepříjemná váha knihy. Toto evidentně někdo ve vydavatelství nedomyslel, obzvlášť, když je od knižního bloku k ořezu volných 5cm , což představuje téměř třetinu knihy. Neuvěřitelné.

Lalina3
02.04.2019 5 z 5

Naprosto dechberoucí kniha. Pro lingvisty a nejen pro ně je to hotová Bible :))

David V
15.07.2018 5 z 5