Zkamenělá zoo

Úžasný komiksový příběh pro všechny holky a kluky s dobrodružstvím v srdci! Jedenáctiletá Jasmína se chce stát spisovatelkou. Na radu maminky si založí deník a začne do něj zapisovat všechny zajímavé věci, které se kolem ní odehrají. Nejvíc ji baví pozorovat dospělé. Jaká mají tajemství či přání? Co skrývají v hloubi svých duší? Například Michael. Pročpak tento starý pán popadne každou neděli kyblík s barvami a zmizí s ním v lese? Natírá nějakou starou chatu? Nebo zdobí stromy? Proč se tváří smutně, když se večer vrací? Jasmína tomu chce přijít na kloub. A co ty? Budeš pátrat s ní?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446728/zkamenela-zoo-fS1-446728.jpg 4.813

Jasmína lovkyně záhad - Deník 1.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Le Zoo pétrifié, 2012

Kniha Zkamenělá zoo

Atlantis

3,5* Jasmína a Zkamenělá Zoo je velice dobrý komiks. Jen není výborný. Kresba je opravdu krásná, některé dvojstrany (třeba první pohled na zoo) jsou úchvatné. Postavy jsou v pořádku, ale potřebovaly by více prostoru. Hlavním kamenem úrazu pro mne byl příběh, kterému chybí nějaké vzrušení, konflikt nebo úctyhodné završení. Je takový neslaný, nemastný, pořád jsem čekal, až se něco stane a ono nic.
Jasmína je čtení pro mladší čtenáře, možná hlavně čtenářky, které neurazí a občas i nadchne.

blackoutzuzi
21.12.2020

Po delší době jsem měla zase chuť přečíst si dětskou knížku a nemohla jsem si vybrat lépe! Tohle byla taková krása! Jak po vizuální stránce (kombinace psaného deníku hlavní hrdinky a komiksu mě neuvěřitelně bavila), tak i po té obsahové - ten příběh, ach! Ten pohladí po duši úplně každého. Nápaditý, úžasně zpracovaný, vtipný, laskavý a místy velmi dojemný příběh, u kterého jsem měla na krajíčku :) Miluju to a moc moc doporučuji!

Autor knihy

Joris Chamblain