Jaro je tu

A je tu zase Lucka s brášky Jednou a Martínkem, které už známe z krásné knížky Čekání na Vánoce. Tři sourozence tentokrát potkáme v jarním čase, který v sobě také skrývá spoustu hezkých zvyků a aktivit, jako je otvírání studánek,pletení věnců, pálení čarodějnic a samozřejmě velikonoční svátky. Děti i rodiče najdou na každé stránce něco nového a zajímavého a hlavně celou řadu nápadů na to, jak si jarní čas náležitě užít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85910/jaro-je-tu-85910.jpg 4.717
Literatura naučná, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Jaro je tu

Petass
02.03.2018

Povedená kniha. Krásné srozumitelné ilustrace doplňují příběh Lucky a její rodiny. Kniha dětem přiblíží zvyky, ale i rodinné vztahy, vazby, povinnosti, přírodu atd. Navíc mohou děti během čtení plnit drobné úkoly, což jim pomáhá si knihu nejen užít, ale i si více zapamatovat informace v ní obsažené. Trochu mi to připomíná knihu mého dětství "Náš svět" z r. 1987 s ilustracemi Evy Šedivé.
Knihu máme už od dceřiných dvou let a je jednou ze stálic, na jaře určitě nesmí na poličce chybět. Stejně tak na podzim sáhneme po Čekání na Vánoce, které je u nás ještě oblíbenější. Velmi doporučuji.

Petja
07.02.2017

Úžasná knížka pro menší i větší čtenáře. Připomíná trochu Knížky pro Lucinku, ale je i pro starší děti a obsahově bohatší - obsahuje vyprávění, křížovky, drobné úkoly, recepty, pokusy, malované čtení a dvě hry na téma jaro, a to od masopustu přes Velikonoce až do léta. Vypráví o životě Lucky a její rodiny v tomto období a dětem přibližuje jarní svátky a zvyky (např. proč se jí na zelený čtvrtek špenát, co je to masopust atd.) Milé ilustrace Andrey Popprové a jednoduchý, ale nápaditý text. Určitě si ji pořídíme domů.

Jitkajitka
14.12.2014

Krásně malovaná a nápaditá knížka. Určitě koupíme i Čekání na Vánoce.

sabanka
25.03.2012

docela poutavý příběh o aru a jeho tradicích