Jana, líška a ja

Hélène v škole šikanujú dievčatá, ktoré boli ešte donedávna jej kamarátkami. Dnes však vypisujú po stenách zosmiešňujúce nápisy, ohovárajú ju v autobuse i v triede. Hélène sa snaží nevšímať si to a pred realitou uniká čítaním knižky o Jane Eyrovej. Obdivuje, ako sa z chudobnej siroty stala krásna, múdra a štíhla dáma. Keď však spolužiačky na školskom výlete potupia Hélène nahlas a pred všetkými, bude potrebovať viac než len fiktívnu románovú kamarátku. Čoho všetkého sú deti schopné? Iste, vedia zasadiť aj ranu, avšak taktiež sa dokážu ubližovaniu brániť: fantáziou i hľadaním spriaznených duší, či už fiktívnych, alebo naozajstných. Dojímavý príbeh stvárnený úžasnými ilustráciami, za ktoré ich autorka získala množstvo ocenení. Pre deti od 11 do 14 rokov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434703/jana-liska-a-ja5C8W9D-v2o-.jpeg 4.52
Komiksy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, E.J. Publishing

Jane, le renard & moi, 2013

Kniha Jana, líška a ja

čika
01.03.2020

velmi pekna jednohubka, ja som ju precitala priamo v knihkupectve - neviem, ci sa to vobec moze :), no pribehu by slusalo aj rozvinutie, ilustracie kazdopadne super. viac takych knih u nas, prosim!

Ďumbierka
25.02.2020

Veľmi pekné čítanie. Postupne sa dozvedáme stále viac o Hélène o jej živote, záujmoch o tom, aká je tak trošku samotárka, aj keď nie vždy chce.
Krásne ilustrácie celý príbeh dopĺňajú a veľmi sa mi páčila hra s farbami. V knihe je veľkým vzorom našej Hélène Jana Eyrová, kto ju ešte nečítal a chce, tak pozor, v knihe sú spoilery ku knihe Jana Eyrová a teda sa dozviete v skratke o čom je a ako skončí. Čo je škoda, ale nevadí, aj tak si Janu prečítam aj ja. Už len kvôli Hélène :).