Jan Werich – Elixír života

Jan Werich – Elixír života https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17155/bmid_jan-werich-elixir-zivota-YWI-17155.jpg 4 3 2

V pořadí pátá autorova kniha vzpomínek na léta strávená ve společnosti legendy českého herectví vychází u příležitosti nedožitých stých narozenin Jana Wericha. Neopakovatelná setkání s Janem Werichem přibližuje autor svou proslulou osobitou formou. Knihu provázejí ojedinělé dokumentární fotografie z filmu o císařově pekaři a pekařově císaři...... celý text

panjan
21.08.2012 4 z 5

S každou další knihou Pavla Chrastila ubývá vzpomínek na Jana Wericha a jeho rodinu, a přibývá vzpomínek na vlastní mládí a vlastní zážitky, což je trochu škoda, protože tuto knihu jsem si kupoval především kvůli Werichovi. Ne, že by autorovy vzpomínky a příběhy nebyly zajímavé, prostě tam chybí Werich. V autorově vypravěčském stylu a vůbec v jeho celkovému přístupu je velmi cítit vliv Jana Wericha. To co není o Werichovi, je jeho slabším odvarem v podobě Pavla Chrastila. (Promiňte mi časté užívání jména Jan Werich, v případě Jana Wericha prostě nemohu použít jakéhokoliv zástupného zájmena.)

st.me
15.07.2011

Po pár stránkách jsem čtení vzdala. Možná to bylo tím, že jsem ji četla hned po Rozhovorech s Janem Werichem, možná to bylo tím, že jsem osobnost pana W. z knihy prostě necítíla, nevím. Prostě se mi to nelíbilo.