James Hunt

James Hunt https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516396/bmid_james-hunt-64610ae41291c.jpg 4 7 2

James Hunt bol ohromujúca osobnosť s neprehliadnuteľným vystupovaním, fascinujúca postava verejného života a miláčik bulváru, ktorý priniesol Formule 1 zástupy nových fanúšikov. Napriek všetkým ťažkostiam a pod obrovským tlakom očakávaní sa v roku 1976 stal majstrom sveta s tímom McLaren, keď porazil Nikiho Laudu – svojho najväčšieho rivala a zároveň jedného z najlepších priateľov. Do dejín sa zapísal ako fenomenálny aj kontroverzný jazdec, temperamentný milovník dobrej zábavy, starostlivý otec a manžel, ktorý sa obdivuhodne vymanil z najrôznejších závislostí a vrátil sa k Formule 1 ako obľúbený komentátor stanice BBC. Gerald Donaldson podáva presvedčivý a dojímavý obraz človeka, ktorý je dodnes vzorom pre mnohých mladých pretekárov.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , mamaš

James Hunt , 2009

iceVS
14.04.2024 5 z 5

Knížka, na kterou jsem čekala dlouho. Jamese miluju, taky kdo by ne, že jo? Biografie, byť obsažná, ukazuje Jamese ve všech jeho polohách, ale ty nejvýraznější jsou vášeň pro formule a ženy. A alkohol... historka, kdy při letu z Japonska dokázal vypít zásoby v letadle... nebo ta, kdy zmožen po večírku usnul při tréninkových jízdách za volantem na trati... či ta, kdy zjistil, že v jeho hotelu přespávají též letušky... vymyslel složitý systém rotace, aby harém ubytoval :-)

Bohužel, nebetyčně mě vytáčelo, jak je kniha doslova zmrvená překladem. Půlka knihy byla slovensky, včetně nesmyslných slovních vazeb, obratů, záměna přídavných jmen s příslovci - masakr, stylistické i gramatické chyby, záměna stylu a styku naváděla k představám. O rodu trpném (nejen činném) překladatel asi v životě neslyšel... Při "fyzické stránke" už jsem viděla motýle i Monike. Velká hanba. Jedna pochvala ano - umí použít přechodník a nebojí se toho :-)

Eisy
21.08.2023 4 z 5

Moje první kniha ve slovenštině. Nádherná knížka, která popisuje kariéru tohoto úžasného pilota. Zároveň ukazuje i jeho život po ukončení jeho kariéry závodního jezdce. Doporučuji pro každého fandu F1