Modrý diamant

V tomto napínavém románu je literární legenda JAMES BOND zpátky na vzestupu v padesátých letech minulého století. Píše se rok 1957 a James Bond jen tak tak přežil souboj s Auricem Goldfinger v pevnosti Fort Knox…

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430722/modry-diamant-EB2-430722.jpg 4.48

James Bond - agent 007 47.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Argo

Trigger Mortis, 2015

Kniha Modrý diamant

codeas
25.11.2020

Moje první knižní bondovka Peklo pro zvané mě nadchla. Zaujalo mě kolik akce, lokací a hlavně základních principu z filmové série lze nacpat do knižního vydání. Stejné očekávání jsem měl od této knihy, které se bohužel nenaplnilo. Naprosto kvituji zasazení děje do období studené války se všemi technickým a sociálním důsledky během děje, ale přesto mi děj přijde až moc plochý. Lokalit kam se Bond dostane je pár, zloduch nezaujme

DanK.
22.08.2020

Výborná knižní bondovka, která působí jako napsaná Flemingem. Horowitz naprosto přesně okoukal jeho styl a navíc mu ještě dodal víc napětí a zajímavého prostředí. Takže se kniha může směle zařadit vedle Flemingových nejlepších kousků a nad ty slabší. Zápletka s Pussy Galore a její nečekané rozuzlení je výborná. Jediná nepovedená věc je český překlad názvu. Trigger Mortis je výborná slovní hříčka a nabízí se asi 10 lepších překladů než vzít jiný motiv z knihy, který k Flemingovým názvům (a k bondovkám vůbec) tak nějak nepasuje.

denisa4368
28.07.2020

Jsem žena a přečetla jsem knihu určenou především mužům Je to moje první bondovka, četla se mi dobře, ale nemůžu dát plný počet, protože mám pocit, jako by mi rám něco chybělo. Ale nemůžu přijít na to, co to je.

beanstk
28.06.2020

Přidávám se k předřečníkům. Skvělý návrat, výrazně lepší, než Amisův plukovník Sun. (spoiler) I já bych si dovedl představit film, zejména závody na Nurburgringu či finále v New Yorku v metru...

Yardak
04.05.2020

Tohle se opravdu povedlo. Anthony Horowitz mě svým románem mile překvapil, neboť příběh se vrací do dob studené války a James Bond je zde přesně ve stylu Iana Fleminga. Možná je to i tím, že autor využil pár nápadů přímo od tvůrce agenta 007. Z tohoto románu je opravdu cítit návrat ke kořenům. Povedená pocta I. Flemingovi. 5 hvězd! PS: Tento příběh bych si uměl představit i jako filmové zpracování.

Ondra519
29.04.2020

Tak tady je ještě vše v pořádku! Na začátku knihy jsem se na chvíli, ale opravdu jen malou chvíli, rozmýšlel, zda si mám agenta představovat jako Seana Conneryho, nebo jako Daniela Craiga. Starý dobrý agent 007 s povolením zabíjet, jak má být. V knize najdete postupně vše, co se dá od ní očekávat. Jako bych si připravil seznam věcí, které si mám vzít s sebou na hory a postupně jsem si všechny položky odškrtal jako vyřízené. Iana Fleminga jsem četl naposledy snad před dvaceti lety, ale rozdíl moc poznat není. Zápletka i postavy jsou srozumitelné, není to výbuch invence, ale já to ani po autorovi nežádám. Jsem rád, že jsem to pochopil. To se u nových bondovek říci nedá. Mám takové neblahé tušení, že např. u Quantum of Solace tomu příběhu nerozuměli ani sami scénáristi. Jediné, co bych snad vytkl, byla větší absence britského, suchého, prašného humoru. Jedno je jisté. Pokud bych chytil zlatou rybku, tak moje první přání bude, mít hlášky jako James Bond. Každopádně knihu doporučuji. A teď už nechám moji ruku magnetku přitahovat další zajímavý román.