Jako chlapce by mě zastřelili...

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografické vzpomínky nejmladší lidické ženy se vracejí zejména k zážitkům z koncentračního tábora Ravensbrück, ale i k poválečným osudům rodiny. V době této tragédie bylo vypravěčce šestnáct let. Prožila hezké dětství, na které ráda vzpomíná, především na svého otce, znamenitého kuchaře a milého starostlivého muže. Autorka bez sentimentu líčí všechny hrůzy koncentračního tábora, pochod smrti, jenž prodělala s matkou i sestrou. Po návratu do Lidic ženy zjišťují celou rodinnou tragédii. Následuje popis politických událostí v Čechách padesátých let a dalších osudů přímých účastníků lidické tragédie. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47309/jako-chlapce-by-me-zastrelili-47309.jpg 4.855
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Prostor
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Jako chlapce by mě zastřelili...

Přidat komentář
rilajaan
27. září

Krásná kniha. Možná jednoduše napsána, ale tak pravdivá.

Katka2382
12. května

Moc pěkné a smutné čtení.Je neustále potřeba si takové příběhy připomínat.


essterkaa
06. března

Opravdu velmi obohacující kniha o životě jedné z lidických žen. Velmi oceňuji to, že je v knize popisován život před trágedií, pobyt v koncentračním táboře, ale i život poté. I když jsem už četla hodně knih s tématem holocaustu, tak takhle byla rozhodně něčím novým přínosná. Kniha je velmi dobře srozumitelná, a i když se mi to u tohoto tématu blbě píše, tak dokonce čtivá. Všem ji vřele doporučuji! :)

Lenka4
25. února

V kontextu délky lidského života jsou válečné události epizodou. S jejich důsledky se musel každý sám vypořádat. Vyprávění paní Skleničkové zahrnuje i její zkušenosti z následujících desítek let. Díky tomuto přesahu je poučné, inspirativní a přinášející naději pro každého, kdo zažívá nějaké kritické období.

zupri
10. února

Za mě také nehodnotitelné. Prostě povinná četba... zas a znova.

PaulaHortensie
03. ledna

Pohled na strašnou událost -vypálení LIDIC,očima holčičky,která přežila .

frantisek0724
27.12.2019

Autobiografie na jeden večer, napsaná jednoduchým a srozumitelným jazykem. Zakoupil jsem přímo v Památníku Lidice, zážitek z knihy byl pak dvojnásobný. Vlastně zde není co hodnotit, tento příběh se skutečně odehrál, jsou to fakta ve vzpomínkách autorky. Smutné, nicméně nutno číst a hlavně pamatovat!!!

Janadvorackova
20.04.2019

K tomu, co napsali ostatní, se nedá nic dodat.
Ani k obsahu.

1

Doporučujeme

Květ pouště
Květ pouště
Nebe nemá dno
Nebe nemá dno
Dítě zvané „To"
Dítě zvané „To"
Nebeští jezdci
Nebeští jezdci