Jaká je Amerika?

Jaká je Amerika? https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190073/bmid_jaka-je-amerika-UW1-190073.jpg 4 14 3

Osmá kniha o putování Jirky Máry, jednadvacetiletého mladíka trvale upoutaného na invalidní vozík, jeho rodiny i přátel nás tentokrát pozve do Spojených států. Projedeme jejich západní pobřeží od jižních končin až ke kanadské hranici. Navštívíme světové město hazardu i dramaticky rozeklané hory, přičichneme k sírou zapáchajícím sopouchům národního parku Yellowstone, nahlédneme do bezedných hlubin Grand Canyonu. Bude nám dopřáno zakusit utrpení alcatrazských vězňů i šílenou odvahu a naději hledačů zlata. Kdo by nechtěl zažít havaj! Nejlepší je to na Havaji ve víru tanečníků hula hula, v ruce barevný drink s deštníčkem, na zlatých plážích obklopených korálovými útesy s hejny pestrých rybek. Nás ovšem čekají i hrozivé vulkány, žhnoucí láva a boj s výškovou nemocí. Vydejme se společně s Márovými za krásami Ameriky a Tichomoří.... celý text

maximus13
25.01.2024 4 z 5

Smekám klobouk. Přání si má člověk plnit a Jirka do toho jde po hlavě. Skvělý cestopis.

Marla
08.05.2021 4 z 5

Moc hezký cestopis, psaný s láskou a odhodláním plnit a splnit si sny.

Ivanule
28.01.2017 5 z 5

Co ke knize napsat,zase jenom znovu to stejné jako minule,naprosto skvěle popsaný cestopis,ve kterém musím smeknout komu jinému než mladšímu Jirkovi Márovi,který i přes svůj handicap se vydává zas a znovu na další výpravy po světě.Má můj velký obdiv,a já se zase jednou těším na další knížku a na jejich další výpravy,které se svou rodinou podnikl:)