Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně

Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259732/mid_jak-zit-dobre-zdrave-a-ekologicky-s-lOV-259732.jpg 4 9 1

Tato kniha je o důsledcích našich každodenních rozhodnutí – co koupit, co jíst a pít, jak bydlet, jak cestovat, jak se bavit… Podává informace, popisuje dopady obvyklých rozhodnutí nejen na životní prostředí a nejen v našem nejbližším okolí a nabízí alternativy. Leccos jste možná už slyšeli, mnohé informace pro vás mohou být nové. Málokde je najdete takto pohromadě.... celý text

Dáma s hrnstjm
09.12.2017 3 z 5

Téma závažné a zajímavé, zpracování ale velmi pokulhává. U každého tématu (voda, energie, odívání...) se jde od globálního pojetí k lokálnímu, to dává smysl, pak následuje poučení "Na správné cestě," kde je smícháno kde co a pak praktické rady směřované jednotlivcům, firmám a úřadům. Kniha je přeložena z angličtiny a doplněna pro české prostředí dvanácti editory - tím vznikl takový zvláštní hybrid, někde se to podařilo spojit lépe, někde hůř. Třeba rady pro úřady a podniky jsou takového rázu, že by člověk musel být šéfem nebo vedoucím, aby se mu cokoliv podařilo prosadit. Teda kromě výzvy "buďte příkladem."

životní prostředí ochrana životního prostředí zdroje energie trvale udržitelný rozvoj

Autorovy knížky

2010  76%Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně

Kniha Jak žít dobře, zdravě a ekologicky šetrně je v