Jak žít a nezbláznit se

Jak žít a nezbláznit se https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113535/jak-zit-a-nezblaznit-se-113535.jpg 4 121 39

Soubor praktických rad. Psychologie dítěte od předškolního věku do dospělosti. Ukazuje v příkladech naši hloupost, nabubřelost, ješitnost a rodičovskou sobeckost. Je slabikářem výchovy.

IvonaK
14.06.2018 5 z 5

Geniálně napsaná kniha o tom, kde se rozebírá pravdivý duševní vývoj dítěte a jak to rodič může za včasu ovlivnit aby se chovali, tak jak by měli.

Andi
03.05.2018 4 z 5

Moc pěkné počtení, určitě se mnoho rodičů chytá za hlavu. Taky to vidíte, napříč společností, rozhlédneme se a všimneme si, že z dětí rostou - no, ... - vyrosteme z nich my. Kdyby byla výchova konstruktivní a produktivní, svět by nebyl v takovém stavu v jakém je. Knihu vřele doporučuji všem rodičům, kteří mají díky svým vlastním špatným návykům a závislostem doma malé smrady.

Markushka
02.05.2018 5 z 5

Kniha plná konkrétních možností a příkladů z praxe. Zaměřuje se nejvíce na vytváření návyků pro soběstačnost a plnohodnotný život. Ukazuje, kam vede opičí láska, lhostejnost a lenost rodičů. Pro rodiče drsné pochopení, že je to v jejich rukou, jejich zodpovědnost. Nemít malé děti, u kterých je stále možnost něco zlepšovat a měnit, tak propadám depresi :-) Oceňuji přímočarost a otevřenost autorky. Podnětné, vede k zamyšlení.

Veggi
17.04.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla jako nastávající rodič, takže otázka jak lze převést rady do praxe nemohu zatím posoudit. I přesto si myslím, že knihu by si měl přečíst každý rodič a hlavně ti nastávající. Chybí mi zde více praktických rad, ale velice oceňuji "příběhy ze života" na kterých se dají krásně ukázat špatné a dobré výchovné metody. Otázka je, jak to půjde člověku uplatnit : )

Šerďa2012
03.04.2017 4 z 5

Relativně dobré rady. Zpětně se ke knize buduvracet

Magriva
04.11.2016 5 z 5

Perfektní kniha- kdybych ji četla dřív, hodně věcí bych ve výchově udělala jinak. Je napsaná čtivě, poutavě, sleduje dětství až stáří, na nic si nehraji a ve spoustě věcí s ní souzním. Vřele doporučuju.

syskas
29.07.2016 5 z 5

Toto by si mal povinne prečítať každý človek, ktorý uvažuje o tom, že chce mať dieťa. A keď sa mu nechce to dieťa vychovávať vlastným príkladom, tak nech to dieťa radšej nemá.
Moja babka vychovala 4 deti a od jedného roku až kým som nešla do školy, som u nej žila aj ja. Vychovávala ma do veľkej miery podľa tejto knihy a ono to fungovalo - k spokojnosti jej aj mojej :-).

Richenza
04.05.2016 1 z 5

Tuto knihu jsem si koupila na radu sve zname, take trojnasobne maminky, jejiz dite ma syndrom ADHD stejne jako muj sedmilety syn. Tvrdila, že jí moc pomohla, že s její pomocí nastolila doma řád. Musim rict, ze kniha pro me byla velkym zklamanim, ani jsem ji nedocetla. Vadil mi poucujici az vysmesny styl, kterym je napsana, i jazyk asociujici mi sedmdesata leta. Netvrdim, ze autorka nema pravdu, jen se jedna o dalsi z rady knih, ktere teoreticky radi, jak vychovavat bezproblémové dite v idealnim prostredi, na coz clovek snad ani nepotrebuje nic cist. Jak se VE SKUTEČNÉM SVĚTĚ dohodnout s prvnackem s poruchou pozornosti, ktery je hyperaktivni po tatinkovi, a k tomu zvladnout peci o miminko, batole a dum, jsem se od ni bohuzel nedozvedela.

mekkejla
19.02.2016 5 z 5

Nejlepší kniha o výchově, kterou jsem doposud četla. Vše řečeno obyčejně, lidsky, bez zbytečných termínů a cizích slov. Navíc je v knize i spousta skutečných příběhů z rodin. Doporučuji!

Klamm
22.11.2015 5 z 5

Asi nejlepší kniha o výchově jakou jsem kdy četl. Vše je popisováno tak, že si člověk řekne jak je snadné vychovávat potomky s radostí, lehkostí, v pohodě a beze stresu. Jenže něco jiného je o tom číst a něco jiného to praktikovat. I přes všechno to uvědomění může totiž v rodině atmosféra vykrystalizovat do takové podoby, že člověk buď vybuchne nebo zůstane jen tupě zírat. Všechny nápady a finty jsou pryč a jediné co zbývá je jen tiše vydechnout dlouhé hluboké óóóóóómmmmm :-))
90%

Danafantom
07.11.2015

Kniha o tom, jak vytvarovat dítě do úhledné kostičky.

rohlajda
03.08.2015 4 z 5

Absolvovala jsem přednášku, poté přečetla knihu - byla jsem nadšena. Jako rodič si častou uvědomuji, jak obrovskou má paní doktorka pravdu. Vřele doporučuji všem rodičům.

Kamiliana
06.02.2015 5 z 5

Upřímně řečeno po vyslechnutí přednášky paní Pekařové se pro mě její knihy staly Biblí, jedna Starým a druhá Novým zákonem. Přímočaré, účinné rady, které v praxi fungují a vám ohledně výchovy hodně uleví. Jen ta důslednost je základem! Doporučuji všem rodičům.

KetrinZel
26.03.2014

Osobně si myslím, že by tato kniha měla být povinnou četbou pro každého rodiče.

Ivaksa
05.01.2014 5 z 5

Báječná kniha, skvělý průvodce lehčím i těžším rodičovstvím. Jen bych chtěla zdůraznit, že ač nám mohl v mnohém ujet vlak, nikdy není úplně pozdě pozvolna začít.

maximka
28.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o výchově, zvlášť pokud máte syna. jak z něj nevychovat hulváta a povaleče. spousta praktických rad. této knihy se budu držet ještě dlouho, doporučuji!

SPimy
10.10.2013 5 z 5

Knížka velice stručně a polopaticky vysvětluje nutnost výchovy dětí od ranného věku. Jak jim přidělovat zodpovědnost již od malička, jak nevychovat ze sebe "slouhu" (pro ženy), jak se odnaučit mluvení a naopak naučit konání, které pak vede důsledností u dětí k výsledkům. Jak a proč je pro děti nutný řád a jak ho postupně nastolovat. Určitě je to užitečný průvodce pro život s dětmi.

stanza
22.08.2013 5 z 5

Skvělá kniha, rádce a pomocník při výchově našich synů.

Miila
05.10.2012 5 z 5

Kniha je vhodná pro všechny, nejvíce podle mě pomůže těm, kteří se chystají vychovávat dítě. Rady jsou jasně formulované, podpořené příklady z praxe, jasně srozumitelné. Najdete v ní spoustu situací, které velice dobře znáte a pokud ještě není pozdě, lze se z nich poučit a některých se vyvarovat. Z knihy jsem nadšená a budu se k ní stále vracet. Vřele doporučuji :-)