Jak vznikla a hospodařila TJ Letové sporty Tleskač v Praze

Jak vznikla a hospodařila TJ Letové sporty Tleskač v Praze https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203380/mid_jak-vznikla-a-hospodar-ila-tj-letov-BH5-203380.jpg 3 1 1

Kniha nádherným stylem pojednává o chovu a zalétávání téměř vyhynulého holuba vysokoletce, tzv. pražského krátkozobého rejdiče, o trampotách a radostech s touto i jinou činností spojených a zároveň zaujímá velmi specifický postoj k životu a k nahlížení života. Byla sepsána hned pěticí autorů-chovatelů, ale výsledkem není jen pět různých hlasů, ale krásně znějící sbor naplněný poezií, humorem a kamarádským sepětím. V českém prostředí se jedná o zcela mimořádný titul, který potěší jak chovatele, tak milovníky kvalitní prózy. Jedny v lecčems utvrdí, druhým možná otevře oči. Kniha vzbudila velkých ohlas mezi pražskými intelektuály, kteří ji označují za mimořádně dobře utajený portrét naší doby, který se konečně dostává na oči veřejnosti a směle tak může konkurovat často nezvedeným pokusům již dobře zaběhlých autorů.... celý text

Palivo
17.07.2020 3 z 5

Bom dia.

Dlouho předlouho jsem tenhle prastarý Rubatovský počin odkládal až jsem do toho nakonec praštil. Bohužel, žádná velká jízda to nebyla.

Asi tak po sto stránkách jsem pod tíhou vší té terminologie o holubaření naprosto ztratil veškerý můj zájem. Asi vím, co bylo záměrem této švandy, ale na víc hvězdiček by to muselo být o několik řádů víc funky. Třeba kdyby ti holubi jezdili v tanku nebo hráli volejbal. Ale to si asi musím napsat sám!!

5/10