Jak vyzrát na stres

Jak vyzrát na stres https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522670/bmid_jak-vyzrat-na-stres-a5O-522670.jpg 5 4 2

Co je to vlastně stres? Jak poznám, že jsem ve stresu? Může být stres i užitečný? A co dělat, aby nám stres neškodil? Kuba, Hanka a Jenda najdou odpovědi na tyto otázky a na stres si ze všech stran posvítí. Publikace vysvětluje, že se stres může projevovat různými způsoby. Ukazuje jednoduché triky, jak škodlivému stresu v běžném životě předcházet. Bohatě ilustrovaná kniha s napínavým příběhem může sloužit jako odrazový můstek rozhovoru mezi dospělými a dětmi na toto téma. Zároveň publikace může fungovat jako materiál k prvnímu samostatnému čtení v počátečních třídách základní školy. Kniha vychází v edici Rozvoj emočních dovedností pro děti na 1.stupni ZŠ.... celý text

slay_girl
07.01.2024 5 z 5

Tato kniha mi pomohla ve stresujících chvílí. Není jen pro ty kteří mají problémy se stresem.

EvikU.
15.09.2023 5 z 5

Tato drobná knížka se spoustou ilustrací si nás asi našla sama a moc nám pomohla. Je pro první stupeň ZŠ, ale velmi pomohla již v předškolácích. Pro přemýšlivé holčičky jako dělané.

Jednoduchou formou je v ní vysvětleno, co je stres, kdo ho má a jak s ním bojovat. Co dělat pro to, aby nám neubližoval, ale pomáhal. Doplněné krásnými obrázky.

Po přečtení knihy jsme s dcerkou o knize diskutovali. Někdy jsme ve stresu ze situací, z neznáma. Bojíme se věcí, lidí, které neznáme. A někdy slyšíme jen kousek a zbytek si domyslíme, což je ta nejhorší varianta. Někdo něco řekne, ne nám, ale druhému, my slyšíme jen část, ale dosadíme svoje jméno a už máme stres

Stres máme všichni, malý i velký. V knize najdeme jak poznat, že máme stres? Jak stres zmírňovat, pohyb, smích, zábava, čas pro sebe

Drobný stres nevadí, po něm přijde uvolnění a to má tělo rádo, tzv. adrenalin. Nesmí ho být ale mnoho, aby nám nešlo jíst, spát nebo se účastnit běžného života. Knížka obsahuje seznam, jak proti stresu.

Na konci publikace je i malý návod na prodýchání, který si dcera také udělala. Debatili jsme o různých věcech a myslím, že je to lepší. Bála se totiž oslovit svoje spolužáky a hrát si s nimipřekvapilo mě, jak se nám dobře o problému mluvilo po přečtení knihy.