Jak si zvýšit IQ

Jak si zvýšit IQ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38011/jak-si-zvysit-iq-pro-vsechny-vekove-kategorie-38011.jpg 4 2 4

Pro všechny věkové kategorie. Nedávný výzkum prokázal, že výživové doplňky a jednoduché tělesné a duševní cviky usnadňují přívod kyslíku a živin do mozku. Výsledkem je vyšší IQ a lepší paměť. V knize najdete speciální cvičení na posílení mysli, tipy na účinné látky podporující mozkovou činnost, způsoby důkladného prokrvení organismu, domácí testy na stanovení správné funkce štítné žlázy i nežádoucí faktory, kterých je třeba se vyvarovat.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Raise Your I.Q. , 1999

Petrvs
21.02.2011

Koubin:

Ale vždyť my si neodporujeme, já napsal přeci víceméně totéž. Samozřejmě, že hlava se dá trénovat a myšlení tříbit, i když na jednu stranu má pravdu nightlybird v tom smyslu, že vrozené analytické schopnosti se nějakým zásadním schopnostem vylepšit tréninkem nedají - ovšem na druhou stranu, budu-li trénovat IQ testy a výsledky analyzovat, budu v nich po čase dosahovat i lepších výsledků - ovšem to je spíše problematika nedokonalosti těchto testů a vágnost veličiny, kterou tyto testy měří...

koubin007
21.02.2011

nightlybird a Petrvrs:

Pánové, zkuste si přečíst více než anotaci a pak knihu posuďte objektivně. Z mojí zkušenosti vím, že tyto knihy fungují. Například kniha Efektivní myšlení je výborná praktická pomůcka. Mozek totiž taky není nic jiného než "sval". To berte s rezervou. Ale prostě jako takový ho můžete normálně trénovat. A k tomu jsou přesně tyhle knihy. Je tam spousta a spousta různých praktických cvičení, které jsou mimochodem i velice zábavné jako společenské hry. Například vezmete si do ruky jakýkoliv předmět, například krabičku cigaret a co nejdůkladněji si ji prohlédnete. Snažíte se zapamatovat si co nejvíce detailů o tomto předmětu. Barvu, popisky, etiketu a podobně. Na prohlížení máte 1 minutu. Poté předmět zakryjete a na základě předem domluvených otázek odpovídáte soupeři. Nakonec zjistíte, jaké jsou vaše pozorovací schopnosti. Je to docela zajímavý trénink této dovednosti, neboť ze začátku zjistíte, že se sice díváte kolem sebe, ale když to pak v zápětí máte slovně popsat nevíte ani jestli to bylo bílé nebo černé.
No to byl jeden příklad za všechny, ale jak jsem již podotýkal takových nápadů je tam celá spousta.
Musím říct, že tréninkem některých se člověk skoutečně zdokonaluje a s přihlédnutím k tomu, že tento žánr je učen spíše populaci 50 a výš, je to rozhodně lepší, než sledování telenovel a seriálů na Nově.
Takhle je k tomu třeba přistupovat.

Petrvs
20.02.2011

nightlybird:

Dovolím si lehce hravě nesouhlasit (because I can), i když jsem také četl pouze anotaci a nightlybirdův komentář jen zběžně (čili dvojitá zhovadilost). Ale rád bych upozornil na dvě fakta:

1) IQ je pouze bezrozměrné číslo vyjadřující schopnost řešit IQ testy a tato schopnost se dá zcela jistě trénovat jako cokoliv jiného a

2) bylo již mnohokrát prokázáno, že "okysličená hlava" funguje do jisté míry lépe než ta neokysličená (a existuje celá řada dalších legálních stimulantů), takže nevidím důvod, proč by to v testu nemohlo hodit dva tři bodíky navíc ;)

...otázkou samozřejmě zůstává proč to všechno, že...

nightlybird
30.11.-0001

Chápu, že je naprostá zhovadilost komentovat knihu, ze které jsem četl pouze anotaci. Zdravý selský rozum mi ale říká, že jde nepochybně o dílko reklamního charakteru mající jeden jediný účel a to zvýšit prodej a tím tedy zisky výrobců a prodejců tzv. doplňků stravy. Proboha - kdyby to fungovalo, tak na zemi nenajdete jediného blba. Troufnu si tvrdit - a hlásám to jako axiom - že se nenajde jediný člověk, který by po konzumaci zmíněných produktů vystudoval Oxford v první desítce absolventů, když před tím s odřenýma ušima prolezl základní školou.
A je mi z hloubi srdce líto lidí, kteří nechápou, že celé slavné IQ je schopnost mozku daná geneticky, která se nezmění i kdyby toho preparátu do sebe nacpali třeba metrák