Jak se žilo v minulosti - Dějiny římského vojska

Jak se žilo v minulosti - Dějiny římského vojska https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73576/bmid_jak-se-zilo-v-minulosti-dejiny-rims-8W8-73576.jpg 4 23 4

Kniha pojednává o římské armádě ve třech kriticky důležitých dobách - za války s Makedonií, za galské války a v posledních letech císařství. Text v záhlaví každé strany zaznamenává významné historické události, podrobný popis a vyobrazení zbraní taktiky a organizace legií. Podrobný popis výzbroje a strategie římského vojska, jakož i jeho rozvoj.... celý text

Miro.slav
18.09.2018 4 z 5

Skvelá cesta ako hravo povzbudiť deti k záujmu o históriu. Okrem samozrejme spopularizovaných a nie vyčerpávajúcich informácií, je kniha plná kresieb, ktoré dieťa nútia sa k nim vracať. Takto si môže osvojiť dosť veľa informácií. Pre moje detstvo naozaj nezabudnuteľná kniha.

p3tris
10.07.2017 5 z 5

Vynikající publikace pro mládež, ve které je názorně vysvětleno, že ne vždy vypadal římský voják jako uniformovaná postavička z Asterixe. Kromě vývoje výstroje a výzbroje nás seznámí i se základy uspořádání vojska nebo taktiky.

Tanker
01.04.2013 5 z 5

Zrozumiteľne pre deti napísaný prehľad histórie a zaujímavostí starovekej rímskej armády. Kniha stojí na najmä na vynikajúcich ilustráciách, ktoré sa objavujú aj v iných, viac odborne zameraných publikáciách pre starších čitateľov.

vitavita
13.03.2012

Čekal jsem něco podrobnějšího -opravdu jen pro menší děti.

armáda doba římská

Peter Connolly