Jak se Lišáček stal Lišákem

Jak se Lišáček stal Lišákem https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16757/bmid_jak-se-lisacek-stal-lisakem-kRi-16757.jpeg 4 6 2

Vyprávění o tom, jak se Medvěd s Antilopou a svými dětmi, Lišáčkem a Křepelkou, vydali na návštěvu příbuzných k dalekému oceánu, co při tom zažili, koho potkali a s jakými nástrahami se museli vypořádat. Kniha originálním způsobem zpracovává mýty Indiánů ze severozápadního pobřeží Severní Ameriky. S předmluvou Howarda Normana a s doslovem Garyho Snydera.... celý text

Literatura světová Mytologie Pověsti
Vydáno: , Maťa

Indian Tales , 1997

Alma-Nacida
06.02.2022 4 z 5

Čteno kdysi v dávných postkomun dobách kvůli Garymu Snyderovi a pak odhaleno jako milé překvapení. Vracím se ke knize po spoustě let a tentokrát je to milý návrat.

catketh
26.08.2014 5 z 5

Hned vedle Forrestrovy Školy Malého Stromu kniha s indiánskou tématikou, která mě provází (a tuším, že provázet i nadále bude) již z dob, kdy mi knihy ještě byly předčítány. Jaime De Angulo dokázal do tak jednoduchého příběhu vsunout tolik podstatných myšlenek ohledně čistoty vědomí a moudrosti. Příběh je prokládán krátkými básněmi,které se svojí strukturou podobají japonským básním haiku, jak také podotkl Gary Snyder ve svém doslovu. Když se nyní k dílu zpětně vracím a pročítám, musím uznat, že nadšení z této knihy by se dalo přirovnat k nadšení , jenž jsem prožívala , když jsem se po letech vracela ke čtení Exuperyho Malého Prince. Malý Princ, je pravdaže úplně jiný šálek kávy, ale postupem věku ve mně probouzí podobné pocity jako tento de Angulův příběh.

mýty a legendy indiánské pohádky

Autorovy knížky

Jaime de Angulo