Jak rozvíjet dětskou spiritualitu - Jednoduchá praktická cvičení

Jak rozvíjet dětskou spiritualitu - Jednoduchá praktická cvičení https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135069/jak-rozvijet-detskou-spiritualitu-jednoducha-prakticka-cviceni-135069.jpg 4 3 3

Největší dary, které může dítě dostat, jsou otevřená mysl, láskyplné srdce a tvůrčí nadšení. V knížce nalezneme 62 jednoduchých a lehce srozumitelných úkolů, které naše děti podnítí k zamyšlení, umožní jim setkat se s mnoha různými duchovními principy a pomohou jim rozvinout empatii, důvěru, odpuštění a vnitřní klid. V úkolech, které jsou určené pro děti různého věku, se používají běžně dostupné materiály. Autorka se zabývá vzděláváním dospělých, zaměřuje se na práci s rodiči a učiteli, pomáhá jim porozumět různému chování dětí a aktivovat jejich vnitřní radost. ... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , DharmaGaia

Nurturing spirituality in children, Simple hands-on activities , 2008

M-arta
28.02.2018 3 z 5

Zajímavá inspirace, jak dítěti díky přirovnáním k pokusům s hmatatelně uchopitelnými věcmi a jevy pomoci pochopit daleko abstraktní záležitosti z oblasti etiky, morálky a spirituality.

Ravabi
07.11.2016 3 z 5

Autorka popisuje velice důležité principy a hodnoty, s kterými by měli děti (od určitého věku) začít pracovat. Osobně bych to doporučila pro práci s dětmi zhruba od 6-7 let, protože je to věk, kdy se dítě více začíná seznamovat s fungováním světa, a má už určité povinnosti a zodpovědnost.
Jsem ráda, že se někdo těmito tématy zabývá. Nicméně, spousty úkolů, které jsou v knize popsány, bych udělala jinak, nebo bych je nedělala vůbec. Také nejsem zastánkyní afirmací a pozitivního myšlení za každou cenu. Takže afirmace na konci úkolu, bych taky vypustila. I tak mě ale kniha potěšila a inspirovala, takže dávám 3*

Danafantom
13.06.2016

Nějak mě to nenadchlo. Vlastně nevím, pro koho je kniha určena. Připadalo mi to jako návod na jednotlivé lekce nějakého kurzu. Mně osobně připadá nepřirozené, abych své děti tímto způsobem školila. :)

Autorovy knížky

Peggy Joy Jenkins