Jak rozumět obrazům: malby a jejich náměty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Návštěvníci muzeí a galerií po celém světě denně obdivují malířská díla minulosti i současnosti. Co chtěli autoři těchto děl svému okolí sdělit? A jaký postoj zastávali vůči umění svých předchůdců? Kniha Jak rozumět obrazum vám tyto otázky zodpovídá novou, netradiční cestou. Na rozdíl od běžných publikací o výtvarném umění nepohlíží na malířství - konkrétně na evropskou a americkou malbu posledních sedmi staletí chronologicky, ale tematicky. Otvírá vám tak cestu k daleko hlubšímu porozumění dějinám malby. Učí vás správně číst v obrazech náboženských i abstraktních. Ukazuje, jak se od počátků až po dnešek vyvíjelo umění zátiší či krajinomalby, jaké jsou jeho konstantní rysy a jak je možné mezi sebou jednotlivá díla porovnávat. Kniha Jak rozumět obrazům je nepostradatelnou příručkou pro každého, kdo se zajímá o výtvarné umění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94681/jak-rozumet-obrazum-malby-a-jejich-namety-94681.jpg 4.97
Žánr
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Slovart (ČR)
Orig. název

Understanding Paintings: Themes in Art Explores and Explained, 2000

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jak rozumět obrazům: malby a jejich náměty

Přidat komentář
PetrCepek
22. února

Velmi chytře napsaná kniha, umožňující podívat se na známá díla novou optikou a na neznámé obrazy maličko zasvěcenějším pohledem.

mcleod
20.12.2012

Výborná kniha pro všechny zájemce o malířské umění. Kniha je originálně řazena nikoli chronologicky, ale podle jednotlivých malířských oblastí. Čtenář tak má šanci porovnávat malby z různých dob zobrazující podobná témata. Tato koncepce, výběr obrazů ilustrujících myšlenky v textu i texty samotné jsou výborné, úžasně inspirující (především pro návštěvy galerií). Přibližují krásu malířství, smysl obrazů i význam jejich námětů a nutí o obrazech (nejen zobrazených v knize) přemýšlet zcela jiným způsobem. Pro lidi, kteří chtějí rozvinout svůj umělecký zájem o malířství, jde o ideální knihu.


Doporučujeme

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
Příběh umění
Příběh umění
Heroinové deníky
Heroinové deníky

Štítky

umění výtvarné umění

Autor knihy

Kniha Jak rozumět obrazům: malby a jejich náměty je v

Přečtených9x
Doporučených2x
Knihotéce10x
Chystám se číst9x
Chci si koupit3x