Jak překonávat konflikty

Jak překonávat konflikty https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261549/bmid_jak-prekonavat-konflikty-261549.jpg 3 4 1

Náš život není bez konfliktů. Zažíváme je v běžném styku s ostatními, v rodině, v zaměstnání, i ve svém osobním vývoji. Konflikty mohou člověka posunout kupředu, podněcovat jeho rozvoj a vyjasnit mezilidské vztahy. Mohou nás ale také ochromovat a zraňovat, když k nim nepřistoupíme správně a neřešíme je včas. Autor, doktor teologie, na biblických příbězích a příkladech z každodenního života i své praxe nabízí strategie a řešení, jež se opírají o poznatky psychologie a vlastního výzkumu.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Noxi

Konflikte bewältigen

Tatsume
29.08.2017 4 z 5

Poslední dobou se v Levných knihách vyskytují opravdu levné a celkem zajímavé knihy za 19 korun, tohle je jedna z nich. Zvládání konfliktů je téma, ve kterém se vzhledem k nové pracovní pozici potřebuji posunout na vyšší level a když jsem tuhle knihu viděla, řekla jsem si, proč ne, devatenáct korun mě bolet nebude.

Co mě příjemně potěšilo (autora jsem před tím neznala a nevěděla jsem, co od něj čekat: u mě první kniha, která nebere metody zvládání konfliktu z buddhismu, šintoismu a jiných oreintálních nauk (nic proti nim, mám je ráda), ale inspiruje se něčím zde mnohem více zdomácnělým a vlastně už dávno domácím - Biblí. Rozebírá několik podobenství a příběhů z Bible a srozumitelně ukazuje aplikaci na normální život. Necpe do knihy ani křesťanský mysticismus a doktrýny. Plusem je i srozumitelný způsob vyjadřování autora. Žádné vzletné výrazy, terminy techniky a složitá souvětí. Stručně, jasně, zřetelně. Po "fundovaných knihách pro manažery" celkem příjemný odpočinek.

Zařazeno ho knižní výzvy - kniha od autora ze sousedního státu.

Anselm Grün
německá, 1945