Jak pán Bůh dá...

Jak pán Bůh dá... https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497999/jak-pan-buh-da-cYe-497999.jpg 5 3 3

Životopisné vyprávění otce Josefa Šacha, misionáře české farnosti sv. Vojtěcha v kanadském Burlingtonu.

Chesterton
31.01.2023 5 z 5

[četba ČRo]
Inu přesah :o) pro mě byl už v prvních kapitolách, co líčí pro nás dnešní "rozmazlené", věci skoro nepředstavitelné. Další přišel při prvním rozkoukávání se na cestě za kněžstvím.
Josef Somr mi přišel ideální interpret, barvou hlasu, věkem i stylem četby.
Zároveň chápu, že někoho nezaujme.
Cesta tohoto vyučeného lahůdkáře, dělníka z válcovny železa a prodejce baťovy obuvi ke kněžství a poté k založení českých misií v Kanadě je zcela "obyčejná" a svým způsobem samosřejmá stejně jako jeho přístup k náboženství (v duchu názvu memoárů). Nečím mi připomíná osudy daleko známějšího Anastáze Opaska.
Myslím, že takováto odevzdanost Bohu a zároveň pohled na náboženství jako základní lidský instinkt je v dnešní době vzácný a tudíž už méně oslovující. Škoda.
5/4

ZuzanaK.
13.01.2023

Je mi líto, ale kniha mne nezaujala, možná to bylo i na mne poněkud mdlou interpretací J. Somera na ČRo. Nicméně, čekala jsem nějaký přesah, ale toho tam bylo poskrovnu. 2,5*

palka452
28.08.2022 5 z 5

Některé myšlenky zajímavé

katolická církev misie emigrace rozhlasové zpracování

Autorovy knížky

Josef Vojtěch
česká, 1919 - 2015
2007  93%Jak pán Bůh dá...

Kniha Jak pán Bůh dá... je v