Jak napsat dobrý scénář

Je-li dobrý scénář základem dobrého filmu, tím nejpovolanějším znalcem scenáristického umění je Syd Field. Fieldova kniha, nazývaná biblí scenáristů, je považována za základní knihu o psaní scénářů: klasické dílo, které se dočkalo čtyřiceti vydání a bylo přeloženo do třiadvaceti jazyků, formuluje základní pravidla pro výstavbu scénáře, ať už se týkají dramatické stavby, vytváření postavy, filmového obrazu či dynamiky filmové sekvence. Kniha je určena všem zájemcům, ať už amatérským nebo profesionálním, kteří se rozhodli pustit do psaní scénáře a nechtějí objevovat objevené....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80773/jak-napsat-dobry-sce.png 4.279
Literatura naučná, Umění

Vydáno: , Rybka Publishers

Screenplay, 1979

Kniha Jak napsat dobrý scénář

JáraTym
15.04.2021

Oprávněně se jí říká bible scénáristů. Jediné tato kniha mi pomohla překonat kritický moment, kdy před vámi leží prázdný papír a hlavu máte plnou nápadů. Z této knihy velmi často čerpám, čtu si a vždycky když nevím jak s příběhem dál, přečtu si ukázku z knihy, a vždycky, ale opravdu vždycky se mi povede pokračovat dál. Slovo doporučit, v tomto případě nestačí. Prostě jí musíte mít!

BGolias
24.04.2020

Skvělá kniha, která mi pomohla dostat se k filmové a dokumentární scenáristice a v tomto oboru uspět. To už mluví samo o sobě. Takže všichni, kdo nad koupí uvažujete, protože chcete rady, které pomohou zlepšit i kvalitu příběhu, jen kupujte. Mé doporučení máte. 95%

Kopta
09.03.2020

Obecně vzato jde o velmi jednoduše dokonalou práci. Podobné knihy s podobným názvem jsou pro mě v celku tabu, protože buď vám radí něco, co už máte dávno vědět nebo znát a nebo vám řeknou vlastně nic. V tom celém bylo třeba i Petersonovo dílo radící vám jak žít, ale vy jste zjistili, že tímto životem neuděláte tolik radost sobě jako spíš konzervativním pravičákům. Ale v nějakých pasážích se nicméně najdete i tak, abych jenom nekydal hnůj. V každém případě je zajímavé, jak jsou obě rozdílně knihy podobně koncipovány. Mají hodně podobnou strukturu, až na to, že tato kniha je napsána naprosto srozumitelně a jednoduše dokonale. V tom bylo ono jedinečné kouzlo, kdy váš strach z další naučné knihy hezky pomine a vy si uvědomíte, že čtete knihu, která se čte jako jedna krátká a líbivá báseň. Navíc Field dělá hodně suprovou techniku pro blbečky, kdy opakuje jednu věc tak desetkrát, ale vždy jinak a novým způsobem, ale stále mluvící o jedné věci. To by pochopil i naprostý blbec. A v tom byla krása tohoto díla. Mnoho pasážích je už více než doplňkových, když už scénáře píšete delší dobu, tak je vtipné, že u prvních několika desítek stránek se dozvídáte neustále nové až šokující věci, ale o tom jak psát scénář v rámci struktury už jste jednoduše doma. A to asi stačí. Bohatě. Opravdová bible mezi filmaři, která je všemi vychvalována do nebe. A vy víte proč. Pokud jste ji četli tak víte.

Hnilda
11.01.2020

Moje scenáristická bible.

Spymaster
20.05.2019

Je nepochybné, že táto kniha je pre filmové vzdelávanie tým, čím sú učebnice literatúry pre školy.

brácha109
06.03.2018

Je to opravdu bible a nejen scénáristů.

Morrowinde
20.09.2016

Na Famu nám to vždycky hodně chválili a doporučovalo se to navážno jako studijní materiál. No, nevím. Scénář se řídí pravidly, která si autor určí sám, schémata v téhle knize jsou jen možnostmi a navíc tu chybí jejich varianty, kterých je vlastně nekonečné množství.

Komnenos
23.10.2011

Najmä pre začiatočníkov veľmi dobrý návod ako písať scenáre. Túto knihu však trochu poznačil zub času, pretože schémy scenárov v nej opisované dnes už celkom neplatia.