Zapomeňte na toxické čisticí prostředky a předražené „zelené“ produkty! Vše, co potřebujete k tomu, aby se vaše domácnost blýskala čistotou a voněla, je pár základních čistě přírodních surovin, které běžně používáte v kuchyni. V knize najdete 150 jednoduchých vyzkoušených receptů na čisticí prostředky, které opravdu fungují a díky nimž kompletně uklidíte celý svůj domov. Dozvíte se nejen to, jak si domácí čisticí prostředky vyrobit a jak je uchovávat, ale zároveň jak si úklid usnadnit a lépe zorganizovat. Díky této knížce vnesete do svého domova kousek přírody, spoustu vůně a čistoty, a to bez větší námahy a za málo peněz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402794/big_jak-na-domacnost-bez-chemie-a-jedu--gDZ-402794.jpg 3.37
Literatura naučná, Dům a byt, Ekologie, živ. prostředí

Vydáno: , Grada

The Organically Clean Home: 150 Everyday Organic Cleaning Products You Can Make Yourself--The Natural, Chemical-Free Way, 2014

Kniha Jak na domácnost bez chemie a jedů: 150 snadných a levných receptů na přírodní čisticí prostředky

motokatty
10.12.2021

Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Má příjemnou grafiku, dozvíte se v ní co a kdy máte doma uklidit ale ony recepty mi přišly tak nějak padlé na hlavu, zcela souhlasím s DominaCZ: recepty na "milion" sprejů, past apod. když přitom by stačil jeden či dva, které zvládnou většinu věcí.

Kattie
09.10.2020

Možná je tam těch různých druhů čistidel až příliš, ale tak pořád lépe víc než málo :)

DominaCZ
26.09.2020

Tak že se myje octem, sodou atd snad víme všichni. Dělat si vlastní namočené mop utěrky, které navíc pokapu olejíčkem aby voněly??

Vlastní papírové utěráčky - fakt jsou nutný?? Asi jo, bez nich by se přece každej zbláznil žeano.
Pasty na spáry, sprejíčky tisíce druhu atd. ?? Vždyť na to vše je právě ten ocet a ta soda, ti to vše krásně obsáhnou.

Nevěděla jsem třeba co je borax - že je to vejpar solnej z moře a je přitom děsně nebezpečnej na vdechnutí, nebo kastilský mýdlo, ale rozsekalo mě, že v USA měřej sodu na MILILITRY v sypkém stavu.

Co mě zaujalo je kostička šumící do wc a vývar vonící jako perníček na atmo. Koření prostě. To musím zkusit, perníčky já cejtím ráda, ač nepeču. Úchylný že? :)

Jinak je to takový...zbytečný no. Jako výkřik jinak línejch Američanek HELEJTE, MY VÍME JAK UKLIDIT KAŽDEJ MILIMETR NAŠICH BARÁKŮ, HEČ !

agatha2
06.04.2020

Kniha je velmi dobrou a kvalitní příručkou, se kterou se, dle mého názoru, opravdu dá pracovat a čerpat z ní. Je našlapaná 150 perfektními návody. S dcerou jsme si založily spoustu návodů, které nás zaujaly, a které bychom velmi rády vyzkoušely u nás doma.Když už se mi dostane do rukou příručka tohoto charakteru, nemám ráda, když je v ní plno vaty a potom pár receptů/návodů, které kolikrát ani nejdou v praxi použít. Zde se tohoto obávat nemusíte.
Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky