Hon na ponorku

Hon na ponorku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39617/mid_hon-na-ponorku-ZwQ-39617.png 5 184 24

Jack Ryan série

Thriller se strhujícím dějem vypravuje o sovětské ponorce Rudý říjen, jejíž velitel chce uprchnout do USA. Vše se ale prozradí předčasně a veškeré dostupné síly, a to ruské i americké, se vydávají do Atlantiku na honbu za ponorkou, která čelí námořnictvu obou velmocí.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mustang

The Hunt for Red October , 1984

Rawen616
03.02.2014 4 z 5

Spíše skoro dokumentární rekonstrukce jak by se situace v podobném případě vyvíjela než typický akční thriller. Clancy je obrovský perfekcionista a milovník techniky. Málokterá kniha dokáže tak přiblížit život na ponorkách a spoustě dalších plavidel a letounů. Děj je navíc naštěstí dost zajímavý a ruským rebelům budete nejspíš fandit. Jednoznačně nejlepší část knihy je závěrečný ponorkový souboj který je opravdu velmi napínavý.

Hespik
14.08.2013 5 z 5

zaujala mne více než samotný film, který jsem viděl dříve, než jsem se ke čtení dostal.Rád se k ní vracím

lucifrid
20.04.2012 5 z 5

Moje prvni Clancyovka. Nemuzu rict ale nejlepsi, i kdyz ji davam 5 hvezdicek. Je to naprosto dokonaly thriller, ale Clancy ma i lepsi knihy. Ale doporucuju precist vsechny knihy ze serie o Jacku Ryanovi, nejlepe v chronologickem (to znamena ne v tom jakem vysly) poradi. Clancyovky jako filmy nejsou zas tak super, ale Hon na ponorku s Seanem Connerym je nej. Jsou to vsechno bichle, ale uzasne.

dangerita
28.11.2011 5 z 5

Výtečný technothriller s parádní atmosférou a strhujícím dějem. O realističnost knihy se postaralo perfektně vykreslené prostředí a propracované postavy. Pro mě jednoznačně nejlepší ze série Clancyovek.

zfilmováno ponorky studená válka dobrodružné romány

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013