Jack Holborn

Jack Holborn https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29499/jack-holborn-29499.jpg 4 16 7

Třináctiletý chlapec Jack Holborn zažije úžasná a neuvěřitelná dobrodružství mezi piráty, při cestě neznámou divočinou, na trhu otroků v africkém přístavu i v Londýně. Příběh byl převeden i do úspěšného seriálu.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Jack Holborn , 1972

Frizer
03.09.2023 4 z 5

Klasické pirátské dobrodružství do 12 let věku. Příběh s dvojčaty stojícími na jiných stranách hodnot a zákona je poměrně svěží a originální....na youtube je ke shlédnutí celý seriál z 80. let který je výborný.

m_martina
02.09.2022 5 z 5

Tuto knihu četl hlavně můj syn, ale já jsem si ji přečetla také. A líbila se nám oběma, i když syn byl nadšený víc. Mně se totiž tyto dobrodružné knihy líbily kdysi dávno, když jsem byla o hodně mladší, teď už spoustu let čtu přece jenom jinou literaturu.

Kontryhelka
17.01.2022 2 z 5

Kniha ani seriál mně moc neoslovily. Ale vyloženě to špatné není, dobrodružství opuštěného chlapce, který touží poznat svoji rodinu prožije hodně dobrodružné roky s piráty na různých exotických i ponurých místech.

soupik2012
25.02.2020 5 z 5

Hlavním hrdinou této dobrodružné knihy je 13letý mladík, který ve snaze změnit svůj ne příliš šťastný život, uprchne od svého obuvnického mistra a ukryje se v podpalubí obchodní lodi. Když ho začne sužovat žízeň, začne přemýšlet o tom, jak se ukázat na palubě. A v tom je loď přepadena piráty a nevšední dobrodružství může začít. Z knihy je patrno, že je sepsána pro mládež, ale je to tak poutavý příběh, že by si měl najít své příznivce i u odrostlejší generace. Já se bavila náramně. Audioknihu čte pan Jiří Kadlec.

85098211
10.04.2018 5 z 5

Výborná kniha spíše pro mladší čtenáře. Jack je sympatický chlapec, který toho zažije víc, než leckterý dospělý ;-). Včetně šťastného konce, který příběh hezky uzavírá. A seriál, který jsem viděla poprvé v dobách raného mládí a po mnoha letech znovu, je také vynikající.

ReadingFox11
20.01.2018 5 z 5

Ke knize mě přivedl seriál. Obojí skvělé.

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál a pak si koupila knihu.Musím říct že toho nelituju.

zfilmováno piráti

Leon Garfield