Jablečný koláč naděje

Jablečný koláč naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229639/bmid_jablecny-kolac-nadeje-p6j-229639.jpg 4 179 53

Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat. Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Apple Tart of Hope , 2014

telileov
02.05.2016 4 z 5

"Někdy lidé potřebují, aby je někdo hledal, nebo aby si aspoň kvůli nim někdo kladl otázky."

S nadhledem nejde o nic neobvyklého, příběh o dospívání a jeho těžkostech, pocitu, že o vás nikdo nestojí, o vyřazení z kolektivu, první lásky, první zklamání a zlomená srdce, síla přátelství. Dospívání je tu však podáno v tak jednoduché formě, ovšem v té osobité jednoduchosti je jistá hloubka a upřímnost, která se vás nějakým způsobem dotkne.

kyticka152
16.04.2016 3 z 5

Knížka byla zajímavá a napínavá. Chvíli jsem byla opravdu napjatá, jak to bude pokračovat. Byla to taková příjemná oddechovka.

rarášek
28.12.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Příběh o tom, že naděje stále je a že přátelství je věčné. Oscar a Meg se mi rozhodně líbili a Pamela byla hnusná manipulativní mrcha. Konec dopadl velice dobře. A taky, šikana je zlá a sebevražda není řešení. :)
PS.: Rozhodně bych chtěla ochutnat jeden z Oscarových koláčů. :D

Bílek
16.10.2015

Poutavá knížka, která mě nezaujala obalem, ale zkráceným dějem na zadní obálce. Když jsem zjistila, že má podobný děj jako statisíce romantických knih, měla jsem chuť jí odložit. Ještě, že jsem to neudělala! Začetla jsem se natolik, že byla dočtena přes den. Pěkně napsaná, dobrodružná a prostě krásná knížka! I když jsem věděla jak skončí, už na začátku. Doporučuji

Maysonnie
10.10.2015 4 z 5

Jak už tu psalo hodně lidí, knížku jsem si ani tak nekoupila kvůli tomu, že by se mi líbil její děj, ale koupila jsem si jí kvůli obálce, je netypická, zajímavá a opravdu krásná.
Tahle knížka spíš popisuje pocity hlavních i vedlejších postav, než děje a na úkor toho jsem se vůbec nedozvěděla koníčky postav, teda kromě Oskarovy záliby pečení koláčů. Oskar mi byl docela sympatický, ale tak trochu takový ňouma, že se nechal od Palomy (která byla mimochodem přesným příkladem 'jedovaté malé zmije', jak řekl Barney) takhle dlouho shazovat, i když vím, že v jeho situaci to měl opravdu hodně těžké.
Pocity, které v knize hrály největší roli Sarah zvládla bravurně. Používala skvělá přirovnání a občas jsem z té knížky byla opravdu mimo a smutná a donutila mě přemýšlet nad svým životem.
Co taky oceňuji je, že jsem poznala pohledy na věc Meg i Oskara, i když mě to občas dohánělo k šílenství a říkala jsem si v duchu "Ne bože, Oskare, tak to není!" :D. Taky pojmenování kapitol bylo fajn :)

Laputika_3
26.09.2015 3 z 5

Kdyby byl jiný obal, nekoupila bych si ji. Je krásný, proto můj zrak upoutal přes půlku knihkupectví...
Byly tam věci jako například číslování (první kousek, druhý kousek...) kapitol nebo popis jablečných koláčů na které jsem hned dostala chuť. Tyhle věci byly kouzelné ale...
Upřímně - je to nereálné. A dál, vídám knihy které jsou špatně napsané ale s dobrým nápadem - tohle je špatně napsané s průměrným nápadem...
Dost kritizování! Čtení této knihy bylo příjemné. Je to spíš kniha, kterou si půjčte v knihovně, za zaplacení úplně nestojí. Každopádně se vyplatí si jí přečíst (i přes tu mou kritiku). Říkám, jděte do ní! :)

tynkaiscrazy
26.09.2015 4 z 5

Abych byla upřímná, ke knize mě přimělo to, že ji celou ilustrovala Myokard. A když jsem si jednou náhodou šla zkrátit chvíli do knihovny, Jablečný koláč naděje na mě mrkl a hned v dalším okamžiku jsem si ji spokojeně odnášela ve své tašce.

Těch 180 stran je jen a pouze roztomilá pohádka. Jak většina lidí píše, hlavní hrdinové by si zasloužili více popisu, protože kromě jmen (a pečení jablečných koláčů) o nich nevíme téměř nic. Děj je předvídatelný, ale tak to holt některé knihy mají. Některé knihy nejspíš nemají být strhující od začátku do konce a mezi ně patří i Jablečný koláč naděje.
Aby to tady ale nebyla jen samá negativa, Sarah Moore Fitzgeraldová dokázala nádherně popisovat pocity, na kterých je tento příběh založený. Dále se mi líbilo ztělesnění Palomy jakožto chodící falše. Byla přesně taková, jaká faleš bývá. Nádherná a podlá.

Mé doporučení tedy Jablečný koláč naděje získává, jen neočekávejte žádné zvraty a zkuste se ponořit hluboko do příběhu. Je to milé čtení.

LilianaFalcon
16.07.2015 2 z 5

Styl se mi ze začátku vcelku líbil, po chvíli mě ale omrzel. Vůbec jsem nedostala, na co jsem se těšila.
Žádné napětí, všechno vyřešené hned od začátku a o vývoji nebylo nejmenších pochyb. Chyběl mi v tom třeba nějaký vtip, dobře vykreslené postavy, dobré hlášky, zajímavá zápletka... nevím... prostě aspoň něco.
Co se mi líbilo? Obálka (a celkově ilustrace) a jablečný koláč. Puberťák, co peče výjimečné jablečné koláče mě na knihu původně nalákal ;-)

luciefeix
04.06.2015 5 z 5

překvapena , krásné čtení , čte se sama a rychle . kouzelná kniha

Mon12
22.04.2015 4 z 5

Přiznám se, že mě knížka nejprve oslovila obálkou, je opravdu nádherná. Příběh byl zajímavý, spíš mě zaujalo, jak zvládne jeden člověk ovlivnit něčí život - ať pozitivně či negativně (záleží na osobě v příběhu). Jsem ráda, že z knihy mi zůstal hlavně pocit naděje, důležitosti přátelství a také síly bojovat a nevzdat se.

Lumine
22.03.2015 2 z 5

Knížka se mi moc nelíbila, jen závěr byl trošku zajímavý.
Děj byl předvídatelný, hlavní hrdinové trošku nudní a odfláknutí a byla tam spousta věcí, které by si zasloužili víc rozvést. Do čtení jsem se musela nutit a konečné rozuzlení bylo nad slunce... divné.
Jedna hvězdička za koláčový smysl.
Druhá hvězdička za maily.

Víc nedám. Moc mě to neoslovilo.

Pivísek
13.03.2015 5 z 5

Krásný poetický příběh nejen pro děti a mládež... Obálka a název přitáhnou čtenáře a děj vše dovede k dokonalosti. Doporučuji!

IvcaK98
09.03.2015 5 z 5

Když knížku berete jako pohádku, (která ale obsahuje víc pravdy než leckterý příběh pro dospělé,) pět hvězdiček si opravdu zaslouží :-) Po dlouhé době jsem si něco koupila z oddělení pro děti a rozhodně nelituji. Musím ale přiznat, že za to částečně může i obálka, která je navržena nádherně a ke knížce se dokonale hodí. A tak to má být, poutavá obálka + zajímavý název je přesně to, co k tomuto skvělému kousku přitáhne co nejvíc lidí ;-)

přátelství zmizení lidí koláče

Autorovy knížky

2015  82%Jablečný koláč naděje

Kniha Jablečný koláč naděje je v