Já jsem jiný Karel Čapek

Já jsem jiný Karel Čapek https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152728/ja-jsem-jiny-karel-c-152728.JPG 4 4 2

Životní příběh ''profesionálního vězně'' Karla Čapka(1930),který strávil od svých devatenácti do jedenatřiceti let v československém gulagu.Pět dní před invazí vojsk Varšavské smlouvy se seznámil s autorem knihy Alanem Levym,který jeho příběh převyprávěl.Kniha není jen ságou padesátých let ale také kronikou přátelství,které přetrvalo železnou oponu,oceán a vzdálenost mezi světadíly.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Primus

Good man still live

borsalino_csfd
09.03.2024 5 z 5

Poutavě napsaný životní příběh Karla Čapka, což je samozřejmě jméno, které česká literatura moc dobře zná. Ale tento jiný Čapek vypráví svůj život od konce války, tvrdý nástup komunismu až po emigraci. Nezahořkl, přestože se ho zločinecký režim snažil zničit, naučil se využívat příležitosti a žít tak, jak chtěl, svobodně a zodpovědně. Inspirativní čtení.

Zouhee
02.05.2016 4 z 5

Výborná kniha pro všechny, které zajímá především česká poválečná historie. Příběh je psán velmi čtivě a zajímavou formou, a hrůzné je na něm především to, že je zcela pravdivý. Osobně bych knihu doporučila jako povinnou četbu, je v ní obsaženo mnoho historicky cenných dat nenásilnou a poutavou formou v kontextu dané doby.

Alan Levy
americká, 1932 - 2004