Izba zázrakov

Izba zázrakov https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425728/bmid_pokoj-zazraku-pX5-425728.jpg 4 93 31

Byť nažive je zázrak... pretože jediný okamih môže všetko zmeniť. O tom vie svoje Telma, žena žijúca predovšetkým pre kariéru – až do chvíle, keď jej syna Ľuda počas jazdy na skejte zrazí kamión. Chlapec nehodu prežije, ale zostáva v kóme napojený na prístroje. Lekári mu dávajú na prebudenie štyri týždne – potom ho odpoja. Keď Telma v zúfalstve blúdi po synovej izbe, objaví denník, v ktorom má zapísaný zoznam „zázrakov“ – zážitkov, ktoré by v živote rád zažil. Telma sa rozhodne, že mu všetky zázraky postupne splní. Drží sa nádeje, že keď Ľudovi porozpráva o dobrodružstvách, ktoré naňho vo svete čakajú, uvedomí si krásu života a prebudí sa. Podarí sa jej vzbudiť v ňom vôľu prežiť?... celý text

Literatura světová Romány Rodina
Vydáno: , Lindeni

La chambre des merveilles , 2018

LuckyZ
26.06.2019 4 z 5

Hezká kniha, i když ze začátku trochu nudná a neveselá. Doporučuji, i kvůli rychlému a překvapivemu závěru.

capricornus
25.06.2019

Kniha na dovolenou!

bagel
11.06.2019 4 z 5

Pěkný příběh k zamyšlení, ale nutno brát trochu s nadsázkou.

sgjoli
09.03.2019 3 z 5

Za mne bohužel trochu zklamání, nakonec 3 hvězdy (dala bych 3 a půl, kdyby to šlo). Bylo to čtivé, taková fajn oddechovka, ale čekala jsem od toho něco víc, větší hloubku s větším přesahem. Celkově se mi to zdálo trochu ploché a místy lehce naivní. Na jedno přečtení to ujde, ale nadšením úplně neoplývám, na zadek jsem si z toho vysloveně nesedla a podruhé už nebudu mít důvod to číst...

Kamilajznik
26.02.2019 5 z 5

Za me tohle byla nadherna kniha...plna dobrodruzstvi, emoci, smichu, place...
Velmi dobre se mi cetla a chvilemi jsem se dost nasmala a zaroven i dojala.
Mohu jen doporucit!

okeey
10.02.2019 5 z 5

Thelmě se jednoho dopoledne v 10.32 změní život. Její dvanáctiletý syn nedává pozor a vlítne na skejtu pod náklaďák. Diagnóza je taková, že je v kómatu a dávají mu měsíc, aby projevil i sebenepatrnější známky života nebo bude odpojen. Thelma je zdrcená. Snaží se ze všech sil, ale nic se nemění. Až jednou, když mu jde, do jeho pokoje doma, převléct povlečení, aby přišel do čistého, protože pevně věří, že se Louis probudí. Pod matrací najde sešit zázraků - sny, které si chce její syn za život splnit a rozhodne se, že ho překvapí a splní je za něj. Mimo jiné se jedná i o to, aby strávila 4 dny fotbalovým soustředěním s dětmi ve věku od 8 do 12 let. A jak to pokračovalo? Přečtě si to, stojí to za to.
Začátek byl dost smutný, ale pak se to rozjelo, místy jsem se dost nasmála, některé části mě zahřály na duši. Je to hezký příběh.

adevis
22.01.2019 4 z 5

Velmi milá a příjemná kniha. Především o tom, jak je důležité vážit si každého okamžiku s milovanými lidmi. Jak se může v jedné minutě obrátit život vzhůru nohama.
Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Do konce jsem doufala v zázrak.
A to, že knihu napsal chlap jsem v průběhu čtení ani nepoznala.
“Tenhle příběh mě znovu naučil, jak důležití jsou lidé kolem nás, zkrátka ti, kteřím říkáme naši nejbližší a od nichž se tak často a tak rychle vzdalujeme.”

novakovaterka22
21.01.2019 5 z 5

Knížka mě hrozně překvapila, nečekala jsem, že autor se dokáže tak skvěle a s citem vcítit do 40. leté matky. Je tu krásně vyobrazená mateřská láska, ikdyž je kniha kratší tak mě neskutečně pohltila a musela jsem číst dál. V knížce je ale i humor a babička Louise je správná a umí o rozjet svými řečmi :D Za mě super kniha a já nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami :) Zbožňuju to jak autor vložil nakonec dopis, který i mě přinutil přemýšlet.

Adell-ka
05.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, četla se jedním dechem. Je psána s takovou lehkostí a občas jsem se i zasmála. Autor velmi dobře spojil neveselé téma s humornými situacemi.

TerkaLangoš199
28.11.2018 3 z 5

Kniha je rozsahem kratší, ale myslím, že z jejího příběhu si může každý vzít něco do života - třeba špetku odvahy dělat něco, pro co vás ostatní budou považovat za blázna (a nebo třeba i za hrdinu? :) ).. Kratičkou chvilku na zamyšlením nad tím, že nám život občas protéká mezi prsty a my si ho nevážíme... nevidíme lásku, kterou k nám lidé cítí. Jsme slepí a jediné, co nám sundá klapky z očí je něco, co bychom nikomu nepřáli.

Dáduše
28.11.2018 3 z 5

Byl to velice smutný příběh. Ale naděje svitla a všechno dobře dopadlo. Může se tedy vyplnit i můj seznam zázraků:-)

nemocní kóma

Julien Sandrel