Izabela a její lásky

Intriky na královském dvoře, hrdinské činy odvážných rytířů, věrné i zrádné lásky urozených dam... to je vzrušující příběh pestrého života krásné Izabely, odhodlané bojovat s osudem. Mezi Anglií a Francií zuří stoletá válka. Lásku mladé šlechtičny Anny de Moselle a Filipa de Vosgues neúprosně zmaří otec dívky, ale z vášnivého vztahu se narodí děvčátko. Ale ani je osud v dospělosti nešetří. Krásná Izabela se musí rozhodnout mezi charismatickým vévodou lotrinským, který se o ni vytrvale uchází, nebo mezi mužem, který jí zcela nečekaně vstoupí do života. Pochopí hlavní hrdinka, že k opravdovému vztahu pouze vášeň nestačí? Historický román plný lásky, zrady i nenávisti, zasazený do krutého období evropských dějin, nešetří emocemi a na Slovensku se stal bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367060/izabela-a-jeji-lasky-3gS-367060.jpg 3.27

Izabela - Láskou spútaní; Izabela II. V tieni Notre-Dame (2011)

Romány, Literatura slovenská, Historie
Vydáno:, Brána

orinka3
11. záříodpad!

To jsem se napálila! Přečetla jsem si pochvalné řádky o autorce, děj se jevil docela slibný. Ale po pár stránkách jsem přestávala věřit očím. Hned na s. 22 čtu: "Bídák jeden [...], nebude se tu dlouho napařovat!" A dál čtu, že romantická hrdinka "mektala", o kousek dál "civěla" z okna. To fakt nejde...i Javořická snad psala líp. Červená knihovna je v knize prokládána dějepisnými údaji, které jsou natolik otravné, že je lepší si je číst v učebnici pro základní školy. Ale ty suché údaje aspoň nehrozí příšernými stylistickými ohavnostmi a výrazy. Co nezprasila autorka, dorazil překlad - asi. Škoda tolika papíru a hezké obálky na takový brak.

Knihomol.ka
29. červenceodpad!

Odložila jsem na padesáté stránce ve chvíli, kdy hlavní hrdinka použije slovo "taťka". To byla pro mě poslední kapka. Přitom děj se odehrává v první polovině 15. století! Tomuto období ani neodpovídá obálka knihy, resp. šaty a účes dívky, která je na ni zobrazena. Příšerně mě nudily dlouhé historické pasáže, měla jsem pocit, že snad čtu učebnici dějepisu. Zkrátka zklamání :-(

alnahu

I mně se tento historický román velmi líbil, proto jsem si ho zařadila do čtenářské výzvy. Příběh se odehrává v době stoleté války mezi Anglií a Francií. Izabela se narodí z velké lásky Anně Mosell a Filipu de Vosgues ,ale otec Anny má s ní jiné plány a Filipovi ji za manželku nedá, najde pro ni jiného ženicha ,to ovšem Anna neunese a skočí z věže .Na Filipa nastraží past a nechá ho zabít a to samé čeká právě narozenou Izabel ,tu ovšem zachrání její chůva a předá ji muži, který ji vychová. Již více z tohoto krásného poutavého příběhu neprozradím ,aby jste se měli na co těšit. Román plný lásky ,zrady i nenávisti-doporučuji všem ,kdo má rád romantické knihy.

mariva

Příběh Izabely i to, co předcházelo jejímu narození, se mi líbil. Někdy byl až hodně podrobný a pak najednou v závěru přeskočí spoustu let? Ztrácela jsem se v množství historických postav i dějepisných údajů, přitom ale samotný život Izabely byl zajímavý a určitě by nevadilo, kdyby v závěru bylo o 1-2 kapitoly víc, aby v ději nedošlo k tak velkému skoku.

zuzana2599

Překrásný historický román, který jsem přečetla doslova jedním dechem ! Román, který jsem si toužila přečíst a který mě nezklamal. Příběh o životě krásky Izabely je plný vášně, lásky, zrady i nenávisti. Je plný rytířství, oddanosti, statečnosti, skvěle mapuje život ve středověku a historické události té doby. Věřím, že se bude líbit i českým čtenářům a bude stejným bestsellerem jako na Slovensku !

historie romantika 15. století stoletá válka Francie

Eva Ava Šranková