Italské radosti

Italské radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379864/bmid_italske-radosti-xqu-379864.jpg 4 46 17

Překrásné jaro strávené na jihu Itálie vám může nebezpečně stoupnout do hlavy. Obzvlášť, když jste doma nechala nesnesitelného manžela, máte za sebou bankrot, prcháte před panovačnou matkou nebo vás bolestně zasáhla manželova nevěra. Mezi korunami citroníků na jihoitalských svazích probleskuje stříbrná hladina moře a čtyři ženy, z nichž každá je úplně jiná, potkají přátelství a zážitky, které jim otevřou dveře do nového světa. V příběhu plném nezapomenutelných aktérů, mezi nimiž nechybí jízlivý starý umělec odvedle ani ctižádostivý mladý gigolo, vám Maeve Haranová s vtipem a lehkostí vyloží důvody, proč je dobré se jednou za čas tak trochu zbláznit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

An Italian Holiday , 2017

PeťulaV.
17.05.2023 5 z 5

Moc milá oddechovka přímo stvořená na nějakou tu letní dovolenou. Úplně jsem se viděla na pláži, v ruce koktejl se slunečníčkem, nad hlavou tu přenádhernou modř, mezi prsty bělostný písek a před sebou úžasně tyrkysové moře. Cítila jsem tu záplavu vůní, vůni květů, citronovníků, vína i naprosto božské italské kuchyně. Jenom tam tak teď doopravdy být.. Je to knížka pro radost, taková pohádka pro dospělé, díky které si člověk uvědomí, že šťastní nejen můžeme, ale musíme být v každém věku. A i když už to štěstí někdy nevidíme, stačí malý kousek ráje, maličká odchylka od každodenního stresu a stereotypu, odpočinek a hned se zas nad naším životem objeví to dlouho očekávané sluníčko a život je krásnější. Chci žít, chci být šťastná a po dočtení mám zase obrovské nutkání sbalit si kufr a všechna ta místa poznat osobně. Za mě moc fajn pohodovka, kterou jsem teď zřejmě přesně potřebovala :o)

Kristy.Seb
01.08.2022 4 z 5

Lidi vidí jenom tvář, kterou jim ukazujete.

Lidi v sobě někdy mají mnohem víc, než kolik druzí vidí jen na povrchu.

Život se vždycky umí vyvrbit úplně jinak, než by člověk čekal.

Ve stínu sopky žijeme svým způsobem vlastně všichni.

Vzala jsem si knihu jako letní oddechovku. Dlouho jsem četla tuhle knihu, nedařilo se mi začíst. Konec knihy mě chytnul.

Aisha.H
15.06.2022 5 z 5

Přesně takhle si představuji knihu na letní dovču. Žádná velká dramata, trošičku zápletka a hezký konec. Mám ráda oblast okolo Neapole, úplně jsem se tam díky knize ocitla s hrdinkami.

Aktenanka
29.08.2021 4 z 5

Začátek nic moc. Ale jsem ráda, že jsem četla dále. Stojí za přečtení.

katerina7986
06.04.2020 5 z 5

Knížka se mi hodně líbila. Vždycky když tam byla zmínka o jídle měla jsem strašnou chuť ochutnat. Doporučuji přečíst

Tolerance37
28.10.2019

Vybrala jsem si ji náhodně a po mrazivých řádcích knihy Nůž s Harrym Holem, je to odpočinkové čtení. Jako relax od životopisů, hrůz války a jiných událostí vřele doporučuji.

vladenask
09.09.2019 5 z 5

Naprosto luxusní knížka, čerpala jsem z ní energii a pozitivní myšlení. Když to daly tyto dámy, tak to dám i já a všechno dopadne k naprosté spokojenosti

laeela
07.07.2019 3 z 5

Idealni knizka na dovolenou. S dobrym obsazenim by z toho mohl byt slusny letni film. Postavy byly sympaticke, zapletky tak akorat zajimave a castecne predvidatelne.

tanecnica
30.05.2019 3 z 5

Na Italské radosti jsem se moc těšila, pohodové téma, příslib dovolené a léta. Ale jsem docela zklamaná, kniha byla zbytečně dlouhá, předvídatelná. Příběh se mi líbil, bavil by mě, ale je ke škodě celé knihy zbytečně rozvláčný..

alenkacermi
06.02.2019 4 z 5

Příjemná kniha. Začátek na mě působil, že jde o mnohem mladší ženy, úplně mi to nesedělo na šedesátnice. Ale během čtení jsem si zvykla. A nic proti ničemu, každá má právo změnit svůj život, proč ne i v tomto věku. Fandila jsem každé. A ta Itálie. Sluníčko, teploučko, bazén, voňavé květiny. Jen tak si kousnout do citronu ...?

em75
20.01.2019 4 z 5

Asi první třetina knihy mě dost nudila,ale věřila jsem,že se děj v Itálii rozjede. A taky že rozjel. Zápletky byly napínavé,ženy mi byly nakonec sympatické,nejvíc myška Monika. Úplně jsem se v myšlenkách přenesla do toho domu v Itálii,užívala si sluníčko,radosti,kávičky .. až mě mrzelo,když se blížil konec knihy. Jednalo se (pro mě) o dost starší dámy a překvapilo mě,jak byly plné života i lásky. Sice je to pohádka,ale mám z knihy dobrý pocit,že stárnutí možná nebude tak smutné ..

Nelička
02.11.2018 4 z 5

Knížka měla docela vlažný začátek. Ale vydržela jsem a dobře jsem udělala. Celkově mě moc baví téma různých životů několika hrdinů/nek, takže jsem si čtení užila. Nekonalo se žádné velké drama, všechno hladce plynulo (v některých momentech na můj vkus až moc hladce). Jednalo se v podstatě o takové pohodičkové jarně-letní čtení :)

hapac
25.10.2018 4 z 5

Knížka mne moc mile překvapila. Neměla jsem nijak velké očekávání, ale knihu, která se odehrává v milované Itálii se mi líbila. Takové prima čtení na dovolenou nebo jen tak, když si chcete přečíst něco nenáročného a oddechového. A to rozhodně bylo splněno.

Katana83
16.08.2018 5 z 5

Prijemne cteni o 3 damach,ktere odcestuji do slunne Italske vily. Kde hledaji smysl zivota..

mariva
13.08.2018 4 z 5

Zpočátku jsem si kvůli pomalejšímu rozjezdu myslela, že mě kniha nebude moc bavit, ale pak jsem se začetla a už jsem si čtení užívala. Pomohlo tomu prostředí Itálie a známá místa, na která jsem se tím mohla alespoň v duchu vrátit. Takže ve výsledku to bylo příjemné odpočinkové letní čtení.

gossipavlina
27.07.2018 3 z 5

Průměrná kniha plná klišé.

Ivuska.09
21.05.2018

Knihu s podobnou tématikou už jsem četla (Léto s Afroditou), ale i tak se mi Italské radosti líbily. Nenáročné, pohodové, to pravé čtení třeba na dovolenou.

pro ženy

Maeve Haran