Psycholog a bývalý redaktor Playboye Robert Anton Wilson nás v této knize provází historií pornografie, vysvětluje, proč u biblické Evy i u řecké bohyně Eris sehrálo negativní úlohu jablko, ...co má postoj k ženskému ňadru společného s válkou a mírem, ...proč se "velká bohyně" starých národů stáhla do podsvětí a proč se tam za ní čas od času ve svých snech vydává i většina z nás, ...proč pacifistky, které demonstrovaly před Pentagonem s odhalenými ňadry, ve skutečnosti vykonávaly prastarý obřad, ...proč muži žijící v celibátu upalovali tolik "čarodějnic"... a mnoho a mnoho jiných věcí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112976/istarin-navrat-aneb-proc-bohyne-sestoupila-do-podsveti-a-co-nas-ceka-nyni-pri-jejim-navratu-112976.jpg 4.56
Literatura světová
Vydáno, DharmaGaia

Ishtar Rising: Why the Goddess Went to Hell and What to Expect Now That She, 1989

Flipper
09.09.2013

"Srdce je ostrou dýkou krájeno na kousíčky menší a ještě menší, každý den, celých dva tisíce let, a výsledná agónie je potom označována jako civilizace". Fakticky filozofický, psychologický (hlavne psychoanalytický) a ľahko sexistický všehoguľáš, ktorý odhaľuje najmä ňadrá (prsia, dudy) a ich prínos v priebehu vekov. Dozvieme sa kadečo o dnešnej spoločnosti, Amerike 60. rokoch no hlavne všetko bude dochutené neuveriteľne trefnými citáciami, anekdotami a príbehmi, ktoré z knihy robia neuveriteľne pôsobivé čítanie, ktoré sa nebude páčiť možno len dogmatickým feministkám.

Pokrevní pouta
Procitnutí
Procitnutí

Robert Anton Wilson
americká, 1932 - 2007

Kniha Ištařin návrat aneb proč bohyně sestoupila do podsvětí a co nás čeká nyní při jejím návratu je v