Island. Soulad protikladů

Island. Soulad protikladů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14352/bmid_island-soulad-protikladu-897-14352.jpg 4 18 2

Máte před sebou knihu představující pestrou a unikátní přírodu ostrova, ale i Island jako zemi, která není uzavřená do sebe, i když leží jakoby odstrčená uprostřed oceánu. Žije naopak v sounáležitosti se světem, ale přitom si dokáže zachovávat vlastní bohatou identitu. Dýchne na vás atmosféra života jeho obyvatel,v kontextu drsných přírodních podmínek, relativního bohatství i odlehlosti. Kniha dvojice zkušených autorů je víc než kolekcí fotografií drsné přírody z turisticky nejznámějších míst. Představí vám Island v barvách, které krátkodobí návštěvníci nemají šanci poznat.... celý text

Sobolosh
23.08.2019 4 z 5

Jako průprava před zájezdem na Island skvělé.

MOu598
09.05.2017 5 z 5

Četla jsem v lednu 2007. Dle mých poznámek:
Hezky a zajímavě napsaná knížka. Je o přírodních úkazech a zajímavostech Islandu, ale i o lidech, kteří zde žijí, a jejich všedním životě. Vše dokumentuje množství krásných barevných foto.
Komplexní knížka, snad o všem mimo dějin Islandu.
Citát:
"Vlajka... červený kříž je olemovaný bílou, představující tekoucí lávu a led, základní modré pole je symbolem polohy uprostřed oceánu."

Island cestopisy

Autoři knihy