Interpol

Interpol https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175716/interpol-OLJ-175716.jpg 4 1 1

Kniha o činnosti mezinárodní policejní organizace Interpol od jejího založení až do současnosti. Zajímavá kniha, která se nevyhýbá ani sporným momentům v činnosti Interpolu. Interpol, založený ve Vídni v roce 1923, má za sebou pozoruhodný historický vývoj, který je neoddělitelně spjat s mocenskými boji a politickými zvraty 20. století. A tak na jedné straně autor popisuje obrovskou roli Interpolu v boji proti mezinárodnímu zločinu (i když převážně v administrativní rovině), na druhé straně se dočteme o takových prezidentech Interpolu, jakými byli R.Heydrich nebo ještě v šedesátých letech bývalý esesák Paul Dickopf. V příloze najdeme stanovy organizace, některé důležité dokumenty a seznam členských zemí. Obrazová příloha je skrovná.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Themis

Policiers sans frontières

LordByron
10.01.2022 4 z 5

Úžasná knižka o téme o ktorej som predtým nič nevedel.
Ako vznikla idea medzinárodnej polície, ako ju uchvátili nacisti, o kartičkach židov a návrhoch na cigánske tábory ešte aj po vojne :) a o rôznych konfliktoch, odtrhnutí sa Varšavskej zmluvy aj dočasne Ameriky..
Zaujmavé bolo ako sa dlho odmietalo zaradiť medzi hľadaných,, vojnových zločincov "lebo by to bola politika a ako sa to nakoniec zmenilo (podľa mňa chyba).
Páčila sa mi zmienka o Francois Genoudovi a jeho kamošovi Dickopfovi - exnacistovi v čele Interpolu : ).
Zaujmava bola kapitola o drogách a predaji heroínu Tamilskými rebelmi zo Srí Lanky.O tom som predtým nevedel. Atď..

kriminalita

Autorovy knížky