Stará tajemství

Stará tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443353/bmid_stara-tajemstvi-ekX-443353.png 4 546 149

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou se obávat o bezpečí celé rodiny. Pak kdosi zapálí nedaleký dům. Počet obětí roste a Lottie a její tým začínají rozplétat pavučinu tajností a lží. Vraždy podle všeho vedou daleko do minulosti, k události, kterou vyšetřoval Lottiin otec, než spáchal sebevraždu. Lottie stále neví, jak to tehdy s jejím otcem skutečně bylo, zdá se však, že by jí stávající případ mohl poskytnout nějaké vysvětlení. Jenže kolik toho vlastně chce vědět? A jak hluboko je ochotná se kvůli nalezení pravdy vydat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Lost Child , 2017

Bla80
15.06.2023 5 z 5

no teda, ten konec... to bylo drámo. mám ráda Lottie a její případy, autorka píše hodně čtivě. jak jsem ale měla mezery ve čtení v řádech dnů, ztrácela jsem přehled, kdo je kdo a na konci jsem byla zmatená o to víc. bylo by lepší číst bez delších přestávek .

85098211
24.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Inspektorka Lottie Parkerová a její partner Boyd jsou povoláni k případu, kdy byla starší žena brutálně zavražděná, pravděpodobně ve velkém vzteku. Ti dva a také celý jejich tým musí přijít na to, proč vrah použil až tak neskutečné násilí. Souběžně k tomuto případu je pohřešována dcera oné zabité ženy a posléze zmizí i její vnučka. A jak se dá víceméně očekávat, další záhadná úmrtí na sebe nenechají dlouho čekat...
Střídání vyprávění z minulosti z pohledu dítěte, která se odehrává v 70. až 90. letech minulého století, a ze současnosti, kdy jsou případy vyšetřovány, buduje napětí, které mě doslova uchvátilo! ;-) Lottie je dost emocionální, což jí někdy opravdu ztěžuje život, jak ten soukromý, tak i ten profesní. Jako vdova se třemi téměř dospělými dětmi a jedním vnoučetem to často nemá lehké - a to, jak během vyšetřování trpí, je místy až nesnesitelné. Asi i proto také opakovaně pije alkohol a bere prášky, aby uklidnila svoji věčnou úzkost a neklid. No a kromě toho se snaží přijít na to, jak ve skutečnosti došlo k sebevraždě jejího otce...
Lottie nakonec odhalí možná víc, než kdy sama doufala - a právě z tohoto důvodu je závěr knihy nejen šokující, ale zároveň také jedna velká jízda! ;-) Knize tedy dávám suverénních pět hvězdiček a samozřejmě velké doporučení všem ostatním čtenářům a hlavně fanouškům této skvělé série!

em75
20.05.2023 2 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak to šlo samo, no ale potom .. bože tolik lidí, že jsem se je nejdřív zkoušela rozepsat na papírek, abych pochopila kdo co jak s kým, ale pak jsem se ztratila. Konec jsem naštěstí pochopila, ale byl to zmatek. Hodně, fakt hodně mě štvalo, jak Lottie pořád potřebovala pít a zobat prášky. Chtěla jsem téhle sérii dát šanci, další díly bych s touhle vyšetřovatelkou asi nezvládla.

Belanna
02.05.2023 4 z 5

I tento díl se mi líbil a bavil mě.
Byl sice místy hodně propletený a zahrnoval větší množství postav, ale to mi nijak nevadilo. Opět napínavé, krátké kapitoly, rychle plyne a dobře se čte.
Dokonce mi připadalo, že Lottie byla míň protivná :).

rumova_kulicka
12.04.2023 4 z 5

Když pominu fakt, že je to zase až přílíš překombinované, tak mě tento díl bavil o fous více, než předchozí dva. Autorka má opravdu bujnou fantazii, protože to co naložila hlavní hrdince, to by podle mě v reálu nestačilo ani na 10 životů. Asi jen marně doufám, že další bude už s inspektorčinou minulostí spjat méně...?

Danago
15.03.2023 3 z 5

Doufala jsem, že bude tento díl lepší, ale pro mě to asi opravdu není. Opět se příběh točí okolo Lottiiny rodiny. Lottie mi zatím sympatičtější není. V což jsem doufala. Nejsem si jistá zda budu v sérii dále pokračovat. V postavách jsem se také hodně ztrácela. Celý děj byl pro mě chvílemi chaotický , možná právě proto mě to moc nebavilo. Překvapení tu čtenáře určitě čeká a to takové jaké mě nenapadlo vůbec, na druhou stranu už jsem něco podobného někde četla.

lištička123
03.03.2023 5 z 5

Další skvělý díl série.

PolBara
26.02.2023 4 z 5

Další kniha ze série mě dost bavila. Příběh je čtivě napsaný, napínavý, členěný na krátké kapitoly. Styl autorčina psaní mi vyhovuje. Občas jsem se sice trochu ztrácela v množství postav a nevím, zda mi tento konkrétní příběh zůstane v paměti, ale i tak se pustím do dalších dílů série.

netopýrek1985
23.02.2023 5 z 5

No tak ten konec jsem vůbec nečekala, že to bude až takhle. Lottie je prostě fajn. Někdy protivná, starostlivá, lidská mám jí celkem ráda a fandím kdyby to s Boydem šlo. No budu se těšit na další díl a na další osudy postav.

edith79
23.02.2023 5 z 5

Jestli se někdo s postavami svých knih nepárá je to rozhodně Patricia Gibneyová. A nezáleží na tom, zda jde o oběti, podezřelé, svědky nebo vyšetřovatele samotné. Jinak řečeno, byl to opět mazec. Celkem zamotaný děj se spoustou postav a spoustou obětí, který se samozřejmě zase zajímavě rozmotá. Ze začátku mě Lottie opět trochu štvala, ale postupem času se moje pocity měnily a na konci byly emoce vůči ní opravdu velké, protože ten konec, to bylo něco.

mataj
18.02.2023 5 z 5

Lottie řeší případ, kde je obětí víc než dost, a jejich množství pořád roste. Jako obvykle, příčina nynějších událostí vězí v daleké minulosti a objevují se náznaky, že do toho všeho byla zapletená i Lottina rodina. Napínavé čtení a překvapivé rozuzlení, a to nejen případu.

ElizPetrova
11.02.2023 3 z 5

Tento díl mě bavil o maličko více než předchozí dva, ale pořád mi hlavní vyšetřovatelka Lottie není vůbec sympatická. Celé rozuzlení příběhu mi přišlo zbytečně zamotané, zmatečné.. autorčin styl mi osobně také úplně nevyhovuje. Taková detektivka, která ani neurazí, ani nenadchne.

moudivlacek
29.01.2023 5 z 5

Tentokrát zavítáme do minulosti, která se dere na povrch, aby odhalila dlouho utajované. Jenže to sebou přináší i krev, nenávist a pomstu. Lottie se svým týmem pátrá po brutálním vrahovi, během vyšetřování bohužel nezůstane jen u té jediné smrt. Zároveň ji děsí i to, že v případu naráží na jméno svého zemřelého otce. A tak se sama sebe ptá, co s tím vším měl co do činění.
Někdy si říkám, že některá tajemství je opravdu nejlepší nechat spát, otázkou je, jestli poznáme, která se mají odhalit a která ne, kdy je prozradit a kdy ne. A hlavně, jak odhalení zasáhne dotyčného a jeho okolí.
Doporučovala bych číst sérii opravdu postupně. Super příběh, budu se těšit na další.

INCOGNITOREADER
24.01.2023 3 z 5

Posloucháno jako audio. Tady musím říct, že mi načtení úplně nesedí. Hlavně protože máme hlavní ženskou postavu, ale interpret je muž. To mi prostě tak nějak nejde k sobě. Příběh je velice zamotaný s obrovským množstvím postav. Takže se budete stejně jako já ztrácet a bylo potřeba se někdy i vracet. Lottie jako alkoholička mi moc sympatická není, ale to platí o všech postavách, které nasávají takže to není nic osobního. Trochu jsem čekal, že tento díl uzavře tu část, kde se případy osobně dotýkají Lottie a v dalších dílech se vydáme směrem více samostatnějším, ale něco mi říká, že tomu tak nebude...

ElikaS
30.12.2022 4 z 5

V tomhle díle mi Lottie přišla vyloženě otravná. Jako alkoholicka mi vůbec neseděla - její myšlenkové pochody byly vyloženě scestne, např. Nejsem alkoholička, jen bez alkoholu nemůžu být a to je rozdíl..., navíc dělala zbytečne chyby při vyšetřování. Zase na druhou stranu to asi bylo reálné. Škoda, že pak na realmosti ubirá to, že je do všech případů Lottie osobně zaangažovaná. Bylo by fajn, kdyby alespoň jeden příběh byl věnován vyšetřování zločinu, který se Lottie osobně netýká.
Knížku jsem poslouchala jako audioknihu, kterou výborně nacetl Lukáš Hlavica, ale občas jsem se při ní ztrácela v množství postav a musela jsem vracet k eknize, abych se chytla v tom kdo je kdo a jak to vlastně bylo. Chce se to opravdu soustředit.

Andrea7272
29.12.2022 5 z 5

Zase super jízda !!!! Jdu na další :-)

martineknatasa
11.12.2022 5 z 5

Opět skvělé. Jdu číst další díl. Doporučuji.

Andyska007
03.12.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, líbí se mi, že můžeme sledovat i osobní dějovou linku Lottie.

Nuttelka
30.11.2022 5 z 5

(Audiokniha)
To zase byla jízda... I když mě v tomto díle Lottie štvala asi nejvíc, ale jak se blíží konec a rozuzlení, už ji beru na milost a věřím, že vztah s dětmi bude jen a jen lepší... No ale jako ten konec ?!! Tomu se říká šokující odhalení a Lottie má opět mou plnou pozornost. Lukáš Hlavica je skvělý interpret a vůbec mi tu nevadí, když je hlavní postava žena, že ji čte muž... Tak nějak to tu sedí jako prdel na hrnec :-) Další moc povedený díl a já jsem zvědavá, co dalšího si na nás spisovatelka připravila, jelikož psát rozhodně umí.

Jansey
18.10.2022 5 z 5

I přes to, že je to už třetí díl nedokážu říct, jaký díl se mi nejvíce líbil. Každý měl něco do sebe. Tenhle nám odkryl jedno velké tajemství Lottiina života a i samotná Lottie se někam posunula. Sice je to matka stále taková, jaká je, ale přijde mi, že už pomalu začíná chápat co chce a doufám, že už konečně dá Boydovi šanci. Těším se na další díl a věřím, že nám vyjasní ještě spoustu nejasností.

tajemství

Patricia Gibney