Alchymie věčnosti

Alchymie věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149480/bmid_alchymie-vecnosti-Fmj-149480.jpg 4 230 53

Inkarnace série

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu – životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Seraphina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Alchemy of Forever , 2012

Knihomolka Rů
14.09.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale přišla mi trochu krátká. Druhý díl si asi koupím, jsem zvědavá na pokračování, protože ten konec jsem tak úplně nepochopila a jsem zvědavá, co se stalo :D

Nel-ly
14.08.2013 3 z 5

Není to špatné a není to ani dobré...
Jedná se o dost nedotaženou knihu, která ale zároveň působí strašně roztomile, už jen tou svojí naivitou, je to spíš na odpoledne (určitě bych si ji nebrala na dovolenou, přečteno za tři čtyři hodiny času přerušovaného kvůli práci) a nemá zapamatovatelný děj, který by v čtenáři zanechal delší stopu

Malous
04.08.2013 4 z 5

Pěkná oddechovka. Neurazí, ale také příliš nenadchne. ;)

JajaAP
28.07.2013 3 z 5

Zajímavý příběh s originálním námětem, ale jinak docelaprůměrné. Přišlo mi to jako jednoduché, oddechové a nenáročné. Ikdyž konec byl zajímavý a vážně doufám, že Cyrus nedostal Noahovo tělo. Další díl si přečtu abych věděla co bude dál.

Lily96
12.07.2013 3 z 5

Tahle knížka mě zaujala svou obálkou, nicméně obsah mě trochu zklamal. Přišlo mi to strašně krátké, málo propracované, málo detailní. Myslím, že kdyby byla knížka delší o nějakých 100 stránek, vůbec by jí to neuškodilo.

Nemůžu si pomoct, ale docela jsem si nedokázala Serafinu oblíbit. Jednak celý ten její život (vím, že byla vlastně pod vlivem Cyruse, ale přesto) - kolik lidí zabila, i když se snažila vybírat si ty, co už žít sami nechtěli. Možná to je i tím, že byla knížka tak krátká a její postava nebyla popsaná úplně podrobně.

Nechápu, jak s těmi svými činy mohla žít. Bylo mi jí líto, to jo, ale stejně... Navíc si nedokážu představit, jaké to musí být pro rodinu Kailey - myslí si, že je živá, zpátky, mají radost, že se ještě polepšuje a netuší, že doopravdy to vůbec není ona...

Doufám, že brzo vyjde další díl, který bude trochu lepší.

Kůstka
05.06.2013 4 z 5

Nepřekvapilo, ale ani nijak nezklamalo. S Hostitelem to rozhodně nemá nic společného. Po celou dobu čtení mi bylo líto rodiny a přátel Kailey, protože ta skutečná Kailey už vlastně nebyla a taky jsem nezáviděla situaci, ve které se Sera neplánovaně ocitla, nevěděla, jestli si vybrat sice krásný život, ale ne vlastní, ale ve lži a nebo jestli způsobit bolest všem lidem, kteří mají Kailey rádi a odejít. Čekám na další díl :)

Posli
06.04.2013 4 z 5

Po přečtení anotace jsem se bála, že to bude úplně stejné jako Hostitel, ale můj strach byl neoprávněný. Příběh vypráví o něčem úplně jiném. Jestli někdo někdy viděl seriál The Lying Game, tak mi Alchymie věčnosti přišla trochu podobná jako první díl jmenovaného seriálu. Bylo to napsáno velmi čtivě. Přečetla jsem to za večer, vlastně za noc. Stránka ubíhala za stránkou a kapitola za kapitolou a najednou jsem byla na konci knihy. Celých 256 stránek je nabito dějem a nemáte čas se nudit. Serafinu jsem si oblíbila už od první kapitoly a u Cyruse to je naopak, takže od první kapitoly jsem ho nesnášela. Dále jsem si ještě oblíbila bratra Kailey. U Noaha jsem se ještě pořádně nerozhodla. Po dočtení konce je všem jasné, že tohle je pouze první díl. Příběh by ještě potřeboval dopracovat detaily, tak doufám, že se to autorce v dalších dílech povede, protože už se jich nemůžu dočkat.

frukeška
30.03.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila. Mohla být delší, ale tak asi budou další díly, podle toho konce.. A těším se na ně. Hlavní postava se mi líbí a celkově celý ten příběh. Všude jsou jenom upíři, vlkodlaci.. a tohle je něco trochu jiného. Hezky jiného .) Doporučuju si přečíst. Taková oddychovka na odpoledne no.

Calzedonka
24.03.2013 5 z 5

Poté, co jsem dočetla Alchymii věčnosti, se neustále ptám, proč je ta knížka tak krátká? Proč? Pro mě to byl velmi zajímavý a originální příběh. I na tak málo stránkách mě dokázal okouzlit.

Jill
15.03.2013 4 z 5

Moc příjemná jednohubka. Možná trochu moc stručná, ale pouze v tom smyslu, že kdyby toho bylo mnohem víc, určitě by to nebylo na škodu :)

alipeli
05.03.2013 3 z 5

Je to takový průměr - neuchvátí, ale zase to není úplně nejhorší. Kniha je málo propracovaná, ale vzhledem k počtu stránek se ani nedivim. Doporučuji čtenářům spíš okolo 15-ti let.

Danda224
28.02.2013 3 z 5

No...od téhle knížky jsem čekala trochu víc ano je to neotřelé nic takového jsem nečetla ani na to nenarazila ale číst jí je jako pít obyčejnou vodu. Je to takový nic ale přesto to svoje kouzlo má ostatně jako každá knížka :-D

La Fiera
16.02.2013 3 z 5

Před chvílí jsem na tuhle knížku narazila. Zaujala anotací i nádhernou obálkou laděnou do fialové barvy. Myslím, že si brzy najde cestu do mé knihovničky. Snad bude tak dobrá jak se na první pohled jeví i po přečtení první kapitoly, kterou k přečtení najdete na vebu nakladatelství.

Avery Williams (p)
americká, 1977