Alchymie věčnosti

Alchymie věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149480/bmid_alchymie-vecnosti-Fmj-149480.jpg 4 230 53

Inkarnace série

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu – životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Seraphina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Alchemy of Forever , 2012

nukulkaf
30.08.2016 4 z 5

trosicku spoiler

Na tuhle knizku jsem narazila jen tak mimochodem za dobrou cenu i s druhym dilem...necekala jsem ni moc a taky se mi dlouho vlekla, az nekde ke konci jsem se do nic zacetla, hrozne mi vadi ty pokusy o utek Sery a ze snadno uveri, ze cyrus umrel...urcite se hned vrhnu na druhy dil, protoze me prece jen zajima, jak to dopadne, snad nezjistim, ze bude i 3. dil (nejlip neprelozeny, jako se mi to stava -_- ), ale v knihovne si je nenecham, to ne...

kikibubu
26.08.2016

Az ted jsem zjistila,ze je druhy dil! Diky za nej z toho konce jsem byla lehce smutna,ze nevim jak to dopadne. Ale hura. Tahle knizka je bombova!! Zboznuju Serafinu :)

Attia
14.08.2016 5 z 5

Překvapivě dobrá a čtivá kniha, která má nápad a pěkně ubíhá.

jirkapos
12.07.2016 4 z 5

Dočteno. Dle mého dobrá myšlenka, ale nevyužitý potenciál.Myslím, že se s tímto nápadem dalo vytvořit - rozepsat daleko víc. Místy naprosto nezajímavé pasáže. Když mě to konečně chytlo a vtáhlo do děje, tak byl konec. Jen nevím jestli budu pátrat po dalším díle...ale třeba se ke mě dostane stejně nečekaně jako ten první ;)

Evr
24.06.2016 5 z 5

Docela mě mrzí, že tato kniha má tak malé hodnocení (75%) Určitě si zasluhuje víc. Knihu jsem měla celkem rychle přečtenou. Patří mezi ty, které vám nedají spát. A mě momentálně štve, že nemám druhý díl :( Moc jsem si tu knihu užila a mrzí mě, že to tak rychle skončilo.

CHESS
04.06.2016 4 z 5

Naprosto úžasná oddechovka. Vůbec jsem to neočekávala, ale jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla. Místy byl děj trochu slabší, ale rozhodně tomu nechybělo napětí a správná dávka podezřívavosti a strachu. Taky se mi líbila naivita hlavní hrdinky a její smysl pro spravedlnost a úctu, kterou měla k životu. Neustále se ohlížela přes rameno a hledala svého bývalého přítele místo, aby po něm plnou silou šla. Ale potom se to konečně změnilo. Podle mého názoru autorka klidně mohla obě knihy sloučit do jedné, vlastně by to asi bylo i lepší. Ale i tak se kniha četla jedním dechem a rozhodně by vás měla navnadit, aby jste byly velice opatrní s kým zrovna mluvíte. Nikdy totiž nevíte, kdo se skrývá v těle vašeho přítele :D

Adele02
26.05.2016 4 z 5

Woo, o dost lepší, než jsem čekala. Abych pravdu řekla, docela jsem se bála, ale Sera předčila moje očekávání. Kdyby jen pořád od všeho nechtěla utéct, aniž by pomyslela na následky, dala bych tomu klidně plný počet :)

elis0383
12.04.2016 3 z 5

knížku jsem měla přečtenou rychle,četlo se to samo :) výborný nápad věčnosti bez použití upírů, ale abych pravdu řekla, tak s hlavní hrdinkou jsem se moc nesžila...vadilo mi jak věčně od něčeho chtěla utéct...proto je 3*

Asuka
26.09.2015 3 z 5

Celkem dlouho jsem váhala zda si knihu koupit, počítala jsem s oddychovkou na pár dní...
Bohužel mě tato kniha zklamala. Hlavní hrdinka mě nijak zvlášť nezaujala a ani to nebylo tak napínavé... Dobrý nápad, ale kniha mě nevtáhla do děje a dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy a tohle byla opravdu tenká kniha. Do druhého dílu se pravděpodobně nepustím, tedy určitě ne v blízké době...

Shira27
15.07.2015 4 z 5

Přečtená již před časem. Kniha mě moc bavila, vždy jsem byla napjatá jak se Serafína rozhodne a jestli ji Cyrus najde.
Vřele doporučuji :)

littlekeitt
03.04.2015 4 z 5

Podle mě skvělá oddychovka :)

Andy0892
24.01.2015 3 z 5

A proč ne? Jedna z těch knih u kterých váháte zda si ji přečíst, ale nakonec jste rádi, že jste to udělali.

LilianaFalcon
05.09.2014 2 z 5

Furt jsem váhala mezi 2 a 3 hvězdičkami, je to tak 2 a půl.
Nějak si nedovedu představit někoho, kdo prožil nějaké to století, jak se zamiluje do kluka, kterýmu není ani 20.
Hlavně knížek, kde se stěhuje duše jsem přečetla víc a tohle... nevím no, nezaujalo mě to.

mirrab
29.06.2014 5 z 5

No coment...

Dela90
25.03.2014 5 z 5

Knížka mě pohltila, ačkoliv ze začátku se maličko táhla, ale tak už to bývá. Líbilo se mi, pojmutí reinkarnace, jako stěhování duší z těla do těla. Příjemné čtení, jsem ráda, že jsem po ní šáhla. Konečně něco úplně jiného, než upíři, vlkodlaci a čarodějky. Seru, coby Kailey jsem si zamilovala a její přátelé taky, u postele mi leží druhý díl a už napjatě čekám, jak to celé dopadne:)

snilek.holka
03.02.2014 3 z 5

Nebylo to vubec špatné. Obsah mě od knihy malinko odrazoval a nakonec si myslím, že jsem udělala dobře když jsem po tomhle díle sáhla

elisabetth
01.11.2013 1 z 5

Nudná, naprosto neuvěřitelná kniha. Mnohem více mi přijde uvěřitelný fakt, že jsou na světě lidé, kteří žijí večně a střídají těla než to, že by se 600letá ženská zamilovala do 16letého mladíka a celkově se kamarádila s puberťáky.

vlkove
28.10.2013 3 z 5

Kniha je vhodná na odreagování, musím ale říci, že do půlky knihy jsem se upřímně řečeno nudila. Přesto konec byl dobře zvládnutý, a proto se pustí do druhého dílu.

Aires
28.10.2013 3 z 5

Alchymie věčnosti, jak už počet stránek napovídá, je spíše jednodušší oddechovka.Střídání těl je nové, zajímavé téma, které mě bavilo, ale zasloužilo by si více prostoru, stránek a celkově více rozvést.Kniha mi tak přišla nedotažená, určitě by se s ní dalo dále pracovat a trošku ji vyšperkovat k dokonalosti ..:)Hlavní zápletka je jednoduchá, ale bavila mě a hl.hrdinové jsou také sympatičtí :)
Konec je tajemný, takže jsem opravdu zvědavá na pokračování ! :)

Bee
17.10.2013 4 z 5

Alchymie věčnosti je spíš taková oddechovka, ale samotné téma mě bavilo. Co se týče postav, oblíbila jsem si snad každého, ale mezi moje favority patří Sera a Noah, což se dalo čekat a autorka to tak určitě chtěla. Hlavní zápletka byla až roztomilá, ale bralo mě to, a to je hlavní. Tak nějak nevím, co si myslet o závěru knihy, protože mi to připadalo takové dvojsmyslné, takže jsem zvědavá na další díl.

Avery Williams (p)
americká, 1977