Infernum: Každé zlo má svou příčinu

Infernum: Každé zlo má svou příčinu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359107/bmid_infernum-Ozh-359107.jpg 3 46 25

Z Vltavy je vytaženo zohavené ženské tělo. Honby po bestiálním vrahovi se ujímá mladá atraktivní vyšetřovatelka Eva se svým kolegou Jakubem. V průběhu vyšetřování vyplouvají na povrch zcela očividné důkazy proti Samovi, naivnímu americkému příteli mrtvé Heleny. Evě ale instinkt napovídá, že něco není v pořádku. Je jediná, kdo se zabývá i nenápadnými detaily a klade si další a další otázky. V pátrání po pachateli ji podporuje i její bývalý přítel Martin, který jí coby státní zástupce pomáhá, jak může, ač se sám ocitá v ohrožení a hrozí mu ztráta místa. Martin ale není jediný muž, který se v Evině blízkém okolí pohybuje. Její divoký osobní život se stále více prolíná i s jejími případy. Během vyšetřování se Eva ocitá stále hlouběji v soukolí moci, chtíče a intrik. V pozadí mezitím spřádají své sítě policejní prezident i ministr vnitra – a oba sledují své vlastní zájmy…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Infernum , 2015

Peta1607
05.03.2023 2 z 5

Tak tohle byla taková slátanina, až nemám slov.

Roseblood
11.01.2021 2 z 5

Infernum nebude kniha pro každého. Začátek mě bavil, byla jsem zvědavá, jak to bude pokračovat ale postupně, místo aby mě to šokovalo, tak jsem spíše byla mírně znechucená. Příliš sexuálních scén, překombinovaný děj a nesympatická hlavní hrdinka, která prožívala v dětství peklo a táhlo se to s ní až do dospělosti.
Některé pasáže byly krajně nelogické.

Hodnocení: 2/5*

ivana02
01.07.2020 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, děj se odehrává v Praze a autor je švýcarské národnosti. Takovou slátaninu jsem snad ještě nečetla. Přiznám se, že druhou polovinu knihy jsem jenom prolítla. Autor do ní splácal vše - hodně nechutné vraždy, všude samý incest, porno a hlavní hrdinka - policistka, je totální blbka. To, že je promiskuitní, bych jí odpustila, ale že ani neví, co je IP adresa...
Nečíst. Jednu hvězdičku jsem dala za to, že se příběh odehrává v Praze.

orchidea
18.02.2020

První polovina knihy je velmi dobrá, ale potom je škoda času ji dočítat. Byla jsem zklamaná.

wendybob
02.08.2019

Začátek perfektní,ale jak jsem se prokousávala dějem,změnilo se to ve slátaninu.Incest téměř na každé stránce,nesympatická a hloupá vyšetřovatelka a to porno na konci.Děs.Čekala jsem něco jiného.Tohle má skvělý začátek,ale pak je to překombinované,chaotické a vlastně i nezajímavé.

PabloFuentes
15.03.2019 3 z 5

Jak tuhle knihu hodnotit? Měla své dobré i slabé stránky. Je pravda, že hlavní hrdinka Eva se často chovala jako husa. Na druhou stranu se mi líbil její vztah s Pavlem, kdy na něm byla podivně závislá a přesto tak nějak zhnusená. I její celková promiskuita mi k ní docela seděla. Co se týče samotné vraždy, přijde mi, že autor až moc dlouho odkládal, co se vlastně přesně stalo. Vždycky to bylo jakési strašné cosi odložené až do pitevní zprávy Olgy. Jakoby vlastně ani sám autor nevěděl a neustále přemýšlel nad tím, jak by to mohlo být pro čtenáře co nejvíce šokující. Spousta věcí v příběhu byla překombinovaná, ale ve výsledku mě to vlastně bavilo a hlavně to bylo napsáno velmi čtivě.

Elisekelis
13.01.2019 4 z 5

Kniha se mnou cestovala 8 hodin letu na Kapverdy a zase zpatky. Konec byl pro me velmi brutalní, takze jsem posledni stranky docitala radeji doma. Jako celek se mi kniha libila, byla pro me velmi čtivá, ač tedy některe scény opravdu sexualne brutalni. Podle nekterych komentaru je to jak se rika pres čáru. Me to tak nepripadalo. Nasilnicke sexualni prvky urcite neuznavam a konec byl hodne nasilnicky, ale vetsina lidi mi prijde, ze se nedokazi bavit ani o normalni sexualite, natož pak “stravit” knizně tyto autorovi popisy.

Devil-Ivet
20.12.2018 3 z 5

Na knihu jsem měla veliká očekávání, už podle anotace. Bohužel se mi dostalo nudného příběhu, který mě nedokázal udržet v napětí nebo pozornosti. A hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, jako žádná jiná. Ta mi v hlavě utkvěla asi nejvíce…

Zdeničkačteráda
17.04.2018 2 z 5

Tak u této knihy jsem trochu na rozpacích. Nejdříve mě to dost bavilo. Pak už mi to přišlo dost překombinované. Zmatené. A pak tedy taky dost úchylné. Působilo to na mě, že autor chce šokovat za každou cenu, pořádná kontroverze... a závěrečná porno scéna, no tak to už jsem se jen smála a kroutila hlavou. Za mě fakt dost průměr, i když se to ze začátku tvářilo dobře... a stejně jak tu všichni píšou, hlavní hrdinka nebyla moc můj šálek kávy, ale to by nevadilo... spíš už to potom bylo dost k neuvěření.

intelektuálka
11.04.2018 3 z 5

Podle mne průměrné dílo.
Připadá mi, jako by bylo psáno na efekt - upozornit na sebe prvotinou.

Příliš mnoho sexuálních scén, brutality a vyšetřovatelka nesrovnaná se svou minulostí,
která se promítá do děje....

martinka07
14.02.2018 2 z 5

Kniha byla psána čtivě, ale obsah byl totální slátanina. Hlavní hrdinka byla na ránu. Za mě veliké zklamání.

Vik40
11.02.2018 3 z 5

Komplikované.

berila
02.02.2018 3 z 5

Souhlasím s názorem na hlavní hrdinku-pro mě taky naprosto nestravitelná. Kniha nebyl až tak velký zázrak, ale četlo se to vcelku dobře, takže to vidím na 3.

kristynao
17.01.2018 3 z 5

Velké zklamání. Nesnesitelná hlavní postava komisařky Evy, míchání spousty námětů, absence jakéhokoliv logického poskládání jednotlivých dílků příběhu... Dočítala jsem se sebezapřením :(

V28
10.01.2018

Fakt jsem snažil, ale polovina byla až moc, tuhle magořinu prostě nedám. Nejlepší vyšetřovatelka u pražské kriminálky a neví co je IP adresa, ale je aspoň závislá na brutálním sexu s policejním prezidentem, který je zároveň jedním z nejmocnějších mužů celosvětového satanistického spolku nebo čeho....snad už letos podobnou záležitost nepotkám.
Nedočteno.

Sauerkraut
18.12.2017 3 z 5

No, moc mě nenadchla ani forma ani obsah. Dialogy nic moc, postavy s křestními jmény málo osobní, hlavní hrdinka hysterka. Druhá polovina děje byla podstatně lepší a čtivější, takže dávám nakonec za tři

hs777
06.12.2017 4 z 5

Vrchní komisařka mi byla sice bytostně nesympatická, ale domácí prostředí Prahy a děj natolik chytlavý, že jsem se nechala pohltit. Zvládla jsem za dva večery a nad reálností a uvěřitelností jsem moc nepřemýšlela - 4*.

mmmisulka.r
04.12.2017 3 z 5

Bavilo, to ano, ale můj pocit i přes spoustu kladů a čtivosti kolísá na hraně dobrého čtení a kriminální slátaniny.
Hlavní hrdinka je absolutně nepoužitelná káča, která se sice občas chová jako policejní vyšetřovatelka, ale spíše u ní převládá jakási "naivní" trubkovitost.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Danago
29.11.2017 2 z 5

Toto je opravdu hodně drsná knížka!! Dočetla jsem a zůstala v šoku. Mrtvá žena vytažená z Vltavy , je jen začátek hrůzného příběhu. Vše co se postupně odhaluje je naprosto šílené a do českého prostředí mi to nějak nesedělo, ale potom jsem se od tohoto odpoutala a jen jsem zírala , co přinesou další řádky. Knížka je napínavý thriller, ale upozorňuji, že nic pěkného v ní nenajdete. Komisařka Eva mi nebyla sympatická, ale asi to tak bylo schválně napsané. Knížka mi rozhodně vyrazila dech, něco takového bych nečekala.

peko
19.11.2017 5 z 5

Naprostá kriminální lahůdka! Přečteno jedním dechem.
Za sebe opravu doporučuji a řadím mezi své TOP - krimi roku!
Příběh se odehrává v Praze a až do poslední chvíle sice tušíte, kdo by mohl být "vrah", ale finále dostane do kolen každého ... Mrtvé a brutálně zohavené tělo Heleny vytažené z Vltavy na začátku knihy jen roztáčí kolotoč intrik a velké moci v dokonale organizovaném zločinu. Čeho všeho jsou schopni nechutní, chlípní a vysoce postavení "prasata" ... ?
Tady mi nechybí vůbec nic ....

sex Česko, Česká republika thrillery napětí Vltava

Autorovy knížky