Indie v plamenech

Indie v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210431/indie-v-plamenech-Dpc-210431.jpg 2 1 1

V zrcadle životních úseku několika historických i smyšlených osob promítá nám autorka osud celého národa a obyvatel vzbouřených měst v době vojenského povstání Indů proti Britům v letech 1857-1858, jejich hrdinství, zbabělost, vykoupení i trest.

braunerova
20.10.2019 2 z 5

Ženský román. První část knihy tvoří rozhovory anglických důstojníků a jejich manželek a popisování milostných vztahů. Balast, který jsem víceméně prolistoval. Zajímavých bylo jen několik stránek o povstání v Dillí. Druhá část popisuje obléhání Angličanů Nánou Sáhibem v Kánpúru a rozšíření povstání do dalších oblastí. Třetí část je o masakru v Kánpúru, jeho dobytí Angličany, obléhání Dillí a Lucknow a potlačení povstání.
Vraždění civilistů se přitom dopouštěly obě strany, třeba popravy nařízené anglickým generálem Neillem:

"Jeho obvyklé rčení je death no humbug - smrt bez řečí - a jako radikální lékař předpisuje na nemoc by dint illimited hangings - neomezené popravy oběšením. Na jeho podnět jsou po týdny odsouzení upalováni a stromy indické krajiny slouží za šibenice."

Indie Anglie kolonialismus

Autorovy knížky

1948  40%Indie v plamenech

Kniha Indie v plamenech je v