Indiáni Severní Ameriky

Indiáni Severní Ameriky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154062/bmid_indiani-severni-ameriky-XBW-154062.jpg 5 4 4

Co jedli indiáni v zimě? Jak vypadaly domy Pueblanů? Proč vzniklo hnutí Tance duchů? Naše představa o severoamerických indiánech je nedílně spjata s obrazem mužů, kteří, žijí ve stanech z bizoních kůží, anebo, ozdobeni pestrobarevnými péry, cválají koňmo prérií. Indiánský způsob života a kultura jsou však mnohem rozmanitější. Dr. Signe Seilerová přibližuje čtenáři fascinující mnohotvárnost nejrůznějších kmenů: jejich každodenní život či představy o víře a historii. Názorně také popisuje vyhnání indiánů evropskými přistěhovalci a jejich současnou situaci. Čtenář se mimo jiné dozví, kdy se kouřila dýmka míru, jak indiáni používali kouřová znamení, či se naučí znát symboly indiánské znakové řeči. Na publikaci spolupracovala přední česká etnoložka a archeoložka, dlouholetá kurátorka amerických sbírek Náprstkova muzea PhDr. Kateřina Klápšťová, která působí na Fakultě humanitních studií UK a Západočeské univerzitě v Plzni.... celý text

Vilvit
02.02.2023

Skvěle zpracované podání. Pro děti názorné, zábavné, s mnoha obrázky.

Luigi1
08.11.2022 4 z 5

Krásná podívaná na indiána prohánějícího se po prérii je pohádka.

Cortegos
26.04.2022 5 z 5

Parádní přehled. Čtenář získá historický, ucelený a dostačující pohled na indiány během tří hodin. Všem vřele doporučuji.

stanlus
25.01.2022 4 z 5

Stručná encyklopedie obsahující základní informace o severoamerických indiánech. Přehledné a ucelené poznatky této naučné knihy můžou dobře posloužit zainteresovaným začátečníkům se zájmem o tuto tematiku.

Indiáni etnografie, národopis domorodé kmeny

Signe Seiler
německá