Iná žena

Iná žena https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274353/mid_ina-zena-TjS-274353.jpg 3 5 2

Skutočný príbeh, o tom, že niekedy na manželský trojuholník netreba troch. Môže to byť oveľa väčší masaker. Každá snívame o láske na celý život. Snívame o chlapovi, ktorý nás bude milovať. Snívame o vzťahu založenom na porozumení, úprimnosti, dôvere. Lebo snívať o niekom, kto sa v našom živote len tak mihne, by nám ženám nedávalo zmysel. Ale čo ak toho pravého konečne nájdeme a ON po čase sníva o niečom úplne inom? Skutočná pravda pramení niekde inde. A v momente, keď sa odhalí, si poviete – to je silná káva! Lebo naozaj je. Takýto príbeh sa môže stať len jednej z milióna, pretože je to niečo neuveriteľné. Ale stať sa môže, tak bacha.... celý text

Knihochod
07.01.2023 1 z 5

Každá z nás sníva o dokonalej láske na celý život a Lucia nie je výnimkou. Avšak po tom, čo spozná Petra a začne s ním prežívať svoju rozprávkovú fantáziu, nechce si pripustiť, že by sa niečo mohlo pokaziť či byť zlé. To ale netuší, že Peter nie je v skutočnosti tým, kým sa tvári byť.

Opäť raz knižka, ktorá by témou bola úplne skvelá, pretože som žiadnu takú ešte vo svojom živote nečítala, avšak to spracovanie je jedno veľké nie.

V prvom rade chcem vytknúť neskutočnú rýchlosť, akou sa celý dej príbehu odohráva. Jasné, chápem, má to byť stručné ohliadnutie sa za predchádzajúcim životom a udalosťami, ktoré hlavnú hrdinku Luciu doviedli tam, kde sa práve nachádza. Avšak aj tú hlavnú podstatu toho všetkého autorka len tak prefičala, aby sa asi vošla do normy maximálne 270 strán. Inak si to totiž nedokážem vysvetliť.

Z tých všetkých udalostí na mňa, vďaka veľmi ale že veľmi stručnému popisu, nepôsobili žiadne emócie. Síce bolo v nejakej kapitole napísané, že je Lucia smutná a plače, no ja som sa nedokázala do jej situácie absolútne vžiť a nad jej smútkom len pokrčila ramenami a pretočila stránku. Napriek tomu, že je téma transsexuálov (spojler) v dnešnej dobe aktuálna, spracovanie v tejto knihe so mnou neurobilo absolútne nič. Dokonca som ani neplakala od dojatia, že sa Peter, neskôr Nikitta, rozhodla ísť za svojím snom stať sa ženou a milovať ženy. A to ja sa pokladám za naozaj citlivého človeka, avšak tieto opisy emócií ma zanechali úplne chladnou a prosto som ich autorke vôbec neverila.

Ďalšou vecou, pri ktorej mi praskali oči a začala mi z nich vytekať krv, bola zvláštna záhoráckoneviemaká mluva, ktorú pri rozhovoroch používala babička a krstná mama Petra. To sa nedalo čítať a ani som si nedokázala predstaviť, že ako by to v skutočnosti malo znieť. A fakt, že Peter chodil domov s viditeľne nalakovanými nechtami a Lucia si myslela, že má milenku, tak to ma takmer zabilo.

Nie. Z mojej strany táto knižka naozaj nie. Autorka síce viditeľne písať vie, niektoré opisy boli zaujímavé a čítalo sa to dobre, avšak celkové spracovanie takejto témy mi prišlo vyslovene odfláknuté a brala by som trošku detailnejší a hlbší príbeh.

Ms.Iris
18.03.2018 4 z 5