In Prag war er glücklich: W.A. Mozart

In Prag war er glücklich: W.A. Mozart https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177195/in-prag-war-er-glucklich-w-a-mozart-177195.jpg 5 2 1

K 200. výročí úmrtí slavného skladatele autor mapuje jeho vztah k Praze. S filigránskou pečlivostí zaznamenává pět Mozartových pražských pobytů, jejich průběh a události s nimi spojené (uvedení Figarovy svatby, premiéra Dona Giovanna, přátelství s manželi Duškovými atd.). Na závěr představuje místa spjatá s Mozartovými pobyty (kromě Bertramky je to ještě dalších osm míst). Výsledkem je půvabná pragensie. – Německá verze.... celý text

Literatura naučná Pragensia
Vydáno: , Dialog , Akropolis

V Praze byl šťastný: (W. A. Mozart) , 1991

milamarus
25.10.2022 5 z 5

Co dodat k anotaci shora? Můžu ta slova jen potvrdit, knížku pochválit a přidat pár štítků, abyste ji mezi ostatními líp našli. Její formát je totiž kapesní, cca 15x11 cm. // Dávám maximální počet hvězdiček.

-----------------------------------
ÚRYVEK:
(…) Zahájení premiéry se opožďuje o patnáct minut. Nosticovo divadlo je přeplněné. A netrpělivé. Nebude opět změna programu? Prostým divákům i vzácným hostům se v očích objevují otázky. Konečně ve čtvrt na osm přichází Wolfgang vítán bouřlivým potleskem. Hráčům v orchestru jsou rozdány ještě nedoschlé opisy partů. Wolfgang usedá k cembalu. Od něho celé provedení řídí. Opera oper začíná.