nehodnoceno
Ikony socializmu? - Každodenný život baníkov v Banskej Štiavnici medzi rokmi 1948 - 1989 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516324/bmid_ikony-socializmu-kazdodenny-zivot-b-XIF-516324.jpg 0 0 0

"Prvá kniha mapujúca každodenný život baníkov v Banskej Štiavnici v čase socializmu, ktorý mnohí považujú za zlatú éru baníckeho stavu. Autentické výpovede poslednej generácie baníkov a takmer tri stovky fotografií vám priblížia atmosféru doby, ktorá sa niesla v duchu hesla: „Ja som baník, kto je viac?“ Kniha je príležitosťou hľadať a nájsť odpovede na otázku, ako to bolo naozaj. Dozviete sa ako banícke rodiny sviatkovali, ako sa stravovali, obliekali a ako žili na socialistických sídliskách. Spoznáte udalosti a život z pohľadu obyčajných ľudí i z pohľadu vedcov. Uvidíte prepojenie malých dejín s tými veľkými. V samostatnej kapitole sa oboznámite so zmenami v postavení žien vo vtedajšej spoločnosti. Kniha „Ikony socializmu?“ je plná spomienok zamestnancov a zamestnankýň banskoštiavnických rudných baní. Aj cez ich príbehy si môžete vytvoriť jasnejší obraz doby a vnímať postavenie jednotlivca v danom politickom systéme." (Text z crowdfundingovej kampane.)... celý text

hornictví

2023  %Ikony socializmu? - Každodenný život baníkov v Banskej Štiavnici medzi rokmi 1948 - 1989
2013  %Zostali iba spomienky

Kniha Ikony socializmu? - Každodenný život baníkov v Banskej Štiavnici medzi rokmi 1948 - 1989 je v