Ideální cíl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žiju na plno. Můj život je jedna velká jízda. Mám všechno, na co si ukážu. Iluze, přes kterou nevidím, že jsem vlastně ideální cíl. Jsem Sharp Journey. A moje cesta není pro slabý povahy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460085/big_idealni-cil-VuC-460085.png 4.85
Žánr:
Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká

Vydáno: , Tereza Hladíková
Originální název:

Ideální cíl, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Ideální cíl

Naty_g
02.03.2021

Ještě než jsem začala knížku číst byla jsem na Terku pyšná a už vím, že oprávněně.
Díky skvěle napsané knížce jsem přišla na nová slova např. Co znamená "vyhodit kotvu" když je člověk opilý a točí se mu svět (ps: prý to stejně nepomáhá). Během čtení jsem snad stihla mít všechny pocity ať už radost, smutek, nadšení, strach.. Knížka je tak skvěle napsaná, že se mi stihlo udělat i nevolno a já byla nucená zavřít knížku a jít mýt nádobí. Jako nečtenář jsem nesmírně ráda, že jsem se dokopala do konce knížky, i když já se nutit nemusela, ale spíš jsem hledala každou volnou chvíli na čtení. Hltala jsem stránku po stránce. Myslím, že tento druh žánru zaujme každého, ale né každý na to má žaludek, občas ani já neměla. Moc děkuji za tento čtenářský zážitek a doufám, že nebyl poslední. Určitě nebyl jak tě znám. A na závěr: ,,Je jedno jestli karty nebo šachy, ale vždy je důležité jaký tah uděláte ve svém životě, protože jeden blbý tah a může vám to pos*at celej život, ne teď, ale jednou!"
Doufám, že bude jednou film, ale jedno vím jistě knížka bude vždy lepší.

Benu82
15.01.2021

Nemám Sharpa ráda. Je to takovej ten floutek, co si myslí, že je na něj každej zvědavej. Pan programátor, co mu patří svět. Svůj život promrhává ve stylu zlatých let: sex, drogy a rock´n´roll. Jenom ta hudba tam chybí.

Na začátku ho budete nesnášet. Budete jím pohrdat. Budete mu přát, aby konečně prozřel. Budete pro něj mít všechno. Jenom ne pochopení.

Jenže ani svět v této knize není černobílý. A všechna čest autorce: jeden by nevěřil, že je to její první kniha. Charaktery postav skutečně nejsou ani dobré ani zlé. Vlastně i ten největší záporák vám přijde něčím sympatickej a má prostě vznešený cíle.

Kniha plná zvratů rozhodně není dívčím románem pro slabé kusy. Pokud čekáte romantiku a něžné dojemné scény, tak to není kniha pro vás. Naopak, pokud máte rádi drsné prostředí jak z Příběhu Kmotra, jděte do toho.

Během čtení jsem se smála, brečela i vztekala nad naprostou debilitou hlavního hrdiny. :D Prostě jsem v tom všem byla s nimi.

Čas s knihou utekl velmi rychle a já se těším, co si od autorské debutantky přečtu příště.


Yvet97
10.01.2021

Kniha, která na první dobrou zaujme svým jednoduchým a čistým designem, který vás naladí na atmosféru celého děje. Pozornost upoutá především mužské čtenáře, kteří rádi sáhnou po titulu s chladnou obálkou obestřenou tajemstvím. Už podle vzhledu se máme na co těšit.

Jak již název vypovídá i vy se můžete stát ideální cílem, do kterého se autorka chtěla trefit.

Vypravěčem je sám hlavní protagonista. Závislák na alkoholu a trávě, zhýralec, týpek který nejde pro ostré slovo daleko. Zároveň je to člověk s nejednoduchou minulostí, která ho každým dnem pronásleduje a připomíná vše, čeho se v minulosti dopustil.

Seznamte se, Sharp Journey - mladý programátor, který má dojem, že mu celý svět leží u nohou. Že život je koktejlem whiskey, trávy, lehkých děv a pletek s oligarchy, které má těžce na háku.

Jeho křehkou mlhavou iluzi zboří jako domeček z karet Silver Hoard, který má pod svými křídly Darn - tanečnici, do které je Silver zamilovaný půlku knihy, než si to sám přizná.

Silver, je velice zajímavá postava, tak nějak ve vás vzbuzuje násilné choutky mu prohnat kulkou hlavu.

Kniha zaujme ostrým surovým dějem, který šlape jako švýcarské hodinky. Zvraty, intriky, peníze a moc. To vše jsou atributy této knihy.

Velice kvituji charaktery jednotlivých postav. Autorce patří obdiv za brilantní vykreslení nálad, prostředí a osobních pohnutek postav v této knize.

Po několika stránkách vás řádky vtáhnou plně do děje. Ani se nenadějete a budete sedět společně se Sharpem, v jeho kanclu na mol a s jointem u rtu na jeho sedačce.

S hlavou v dlaních můžete přemýšlet, jak tohohle zkrachovalce zachránit před jistou smrtí.

Děj, má dle mého názoru i skrytý etický podtón, můžete se sami zamyslet, zdali vám tato situace nepřipomíná dnešní svět.

Jednu výtku však k této knize mám. A to oslovení fešáku, jak ho odlučuje Darn.

Z počátku to může být roztomilé, ale ke konci knihy jsem toto oslovení už raději ignorovala.

Velmi povedená kniha, která však nebude patřit do rukou puritánů, kteří nemají rádi sprostá slova

romishla
06.01.2021

Je to síla. Drsný prostředí. Byla jsem v šoku. Hodně věcí mě vykolejilo, ale i přes surovost toho všeho jsem knížku přečetla jedním dechem. Kontroverzní příběh plný zvratů doporučuji každému, kdo se nebojí jít do hloubky věci.

Doporučujeme

Rychlopalba
Rychlopalba