I v pohádce se přechází jen na zelenou

I v pohádce se přechází jen na zelenou https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72159/bmid_i-v-pohadce-se-prechazi-jen-na-zele-KVO-72159.jpg 4 5 2

Pohádková kniha s vtipným originálním námětem výchovy v pouliční dopravě. V Praze se koná CSPB, tj. Celosvětový sjezd pohádkových bytostí, a dopravní strážnici mají napilno, aby pohádkové bytosti naučili kázni v dopravnímruchu velkoměsta. Knihu, kterou si pro vtipné a humorné podání přečtou i dospělí, doplňují dvě pomůcky pro orientaci v dopravních značkách.... celý text

Turlogh
23.03.2021 5 z 5

Výtečný pohádkový moderní skvost. Zajímavé vyprávění pro děti, pohádky s poučením. Sjezd pohádkových bytostí v Praze a s tím související starosti policie, především pak dopravní, aby zajistila provoz po Praze a nikomu z pohádek ani z dětí, které přišly v davech do Prahy, se nic nestalo. Vcelku humorné, navíc doplněno nádhernými obrázky pana malíře a loutkaře Vojtěcha Cinybulka. A co mě obzvláště nadchlo: panu spisovateli Vladimíru Thielemu se záhadným způsobem podařilo dostat do textu zmínky o skautech-junácích, viz. str. 28 a opakovaně o Rychlých Šípech, viz. str.67. K tomuto podotýkám, že se jednalo o vytištění knihy v roce 1971! Tedy v době nejtužší normalizace! Prostě pan Thiele byl borec! Howgh.

Tsuki
02.09.2014 4 z 5

Milé vyprávění pro děti o událostech během sjezdu pohádkových bytostí. Plus: odehrává se v Praze :) Je z toho trochu cítit tehdejší doba a poněkud úsměvné doporučení jako pijte mléko, otužujte se a budete zdraví! I když, co já vím, třeba je to pravda. Knížka obsahuje i rady ohledně chování ve městě, kde jezdí spoustu aut. Doporučila bych buď menším dětem, které se soustředí na pohádkové prvky, nebo těm odrostelším, kterým už je možné vysvětlit, že strážník VB je vlastně policajt a podobně. Nebo dospělým nadšencům, jako jsem já, a ti už přece jen chápou souvislosti ;)