I motýli pláčou

I motýli pláčou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400625/bmid_i-motyli-placou-Ha9-400625.jpg 5 58 33

Tohle není manuál na přežití, tohle je život Skutečný příběh o tom, jak je důležité udržet si potřebný odstup a zachovat chladnou hlavu. Být rozvedenou ženou, matkou dospívajícího syna a zároveň onkologickou pacientkou v cizí zemi není jednoduché. A navíc, řešit vztah se dvěma muži a zvolit lásku, to už stojí velké úsilí. Autorka v knize popisuje rok svého života, provádí čtenáře temnými zákoutími, kam až ji nemoc dostala a spolu s nemocí řeší i své zamotané milostné vztahy. Ale zároveň dává naději, že i s nelehkou životní situací, jakou je nemoc se lze vyrovnat s nadhledem, odhodláním, humorem. Vždyť stačí jen jedno mávnutí motýlích křídel a všechno může být jinak. Tobě by se to nelíbilo? Stát se někým jiným, třeba jen na okamžik, na jeden den? Já nevím... nikomu nic nezávidím. Nechtěla bych žít život někoho jiného. Když jsem byla malá, nakukovala jsem lidem do rozsvícených oken, do otevřených dveří. Nešlo o to zahlédnout špínu nebo přepych. Nešlo mi ani o drby, toužila jsem vědět, jak žijí, chtěla jsem jim krást příběhy, tajemství ukrytá za záclonou. A jak jsem rostla, pochopila jsem, že ten můj příběh je stejně ten nejkrásnější... celý text

kristyna9472
17.05.2019 5 z 5

????????????????????????

jaromira2758
12.05.2019 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Marky dokázala vystihnout pocity a úvahy žen, které prochází těžkou zkouškou. Určitě vás její příběh naplní optimismem a pokud nedokážete rodině otevřít své city, ohledně této nemoci, tak tato kniha jim rozhodně pomůže.

Pípasek
12.04.2019 5 z 5

K této knize nemám slov, tak emotivní, nervy drásající příběh a hlavně vůli přežít za každou cenu , to je tedy síla. Když si představím, že autorka měla fobii z obyčejné jehly..........

Mikejla3
10.04.2019 5 z 5

Na tuhle knížku jsem čekala, až ji autorka vydá. Četla jsem ji jedním dechem, občas mě rozesmála, občas jsem si pobrečela, ale ani na okamžik nezklamala, určitě bych ji doporučila všem.

jana4577
09.04.2019

Kniha je nádherná a úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem a určitě ne jednou. Prožívala jsem to celé znova - vydělala jsem se tam, někdy jsem přez zlzy neviděla, jindy jsem se smála. Kniha je plná emocí a pocitů. Marky moc ti děkuji za skvělou knihu.

PetraM74
05.04.2019 5 z 5

Čtení této knihy mě emočně zcela dostala. Několikrát jsem jí odhodila,že dál číst nebudu,vzápětí jsem se k ní vrátila a četla dál. Dělala jsem si i poznámky,vracela se k určitým pasážím,brečela u ní,smála se u ní....i vztek jsem měla.....
Kniha naprosto přesně popisuje pocity ,naděje a pády při překonávávání nemoci.
Marky to napsala způsobem sobě vlastním a musím říct,že i měsíc po přečtení mám určité pasáže v hlavě.
Skvělá kniha,autorka je skvělá pisatelka a myslím,že určitě stojí za přečtení.

Dana43
01.04.2019 5 z 5

..docitane Marky, trochu mi to trvalo, nedokazala som aj ked som velmi chcela zhltnut ju naraz...V knihe mi ostaly zalozky, su to miesta, ktore si chcem znovu a znovu precitat. Uz reraz viem, ze tvoja kniha je jednou z tych, ktoru budem pravidelne znovu a znovu citat...Pracujem na onkologii v Taliansku a ukazky z tvojej knihy prekladam jednej nasej pacientke...ona to neda, je v pokrocilom stadiu ale tie male uryvky jej davaju silu a usmev...Dakujem Marky, dakujem aj za nu...tvoja kniha by mala byt co najskor prelozena aj tu v Taliansku, nasom druhom domove

Karin76
14.03.2019 5 z 5

Nadherna knížka, přečtena jedním dechem... Plná naděje.. v které určitě každá z nás najde kousek "sebe" a ukáže nám všem , že život je dnes.. ❤️Děkuji Marky

Monika33
25.02.2019

Tato kniha plná lásky, bolesti, strachu z nemoci, ale i každodenních radosti a starosti, psaná s lehkostí a opravdu od srdce, se čte opravdu sama. Myslím, že každá žena se v ní najde, ať už jde o problémy s láskou či nerozhodnost jak v určitých etapách života pokračovat dál. Samozřejmě se také dotýká dnes již tak častého tématu, kterým je rakovina. Lehce a citlivě přibližuje jak se tato nemoc dotýká nemocných i celé rodiny a přátel. Spisovatelka nic nezaobaluje a píše své interní pocity. Knihu mohu všem vřele doporučit. Stojí opravdu za to!

Mátová
22.02.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem si rozmyslela, co o této knize vlastně napsat. Je to kniha o životě, o naději, o lásce. Jasně, je to kniha i o nemoci, ale zdaleka ne jen o ní. Taky o obyčejných věcech a absurdních situacích, které umí připravit jen sám život. Psané lehkou rukou s humorem a nadhledem, byť často o těžkých situacích. A po dočtení si člověk najednou vědomí, jak krásné je žít.

HankaSa
19.02.2019

Dnes v noci jsem knihu dočetla. Vzala jsem ji jedním dechem a nemohla se od ní odtrhnout. Velice poutavé čtení. Hodně jsem si pobrečela a taky se zasmála. Marky děkuji moc za nový pohled na svět, tvůj
příběh mi otevřel oči a pomohl uspořádat žebříček mých hodnot.

Petra204
11.02.2019 5 z 5

Marky gratuluji už dlouho mě žádná kniha tak nepohltila.Prosim už žádnou nepiš , já musím chodit do práce a spát , což rozhodně s knížkou " I motýli pláčou" nešlo .To byl vtip moc se těším na další knížku a vím že ji napíšeš a bude skvělá .Moc gratuluji .
Ten týden jsem měla pocit že jsem v Itálii s tebou .
Moc všem doporučuji.

AlčaD.
08.02.2019

Právě jsem dočetla knížku slzela jsem ale i jsem se smála krásné čtení pravda pravdouci já doufám že ji bude číst hodně lidí kteří si tím nemusejí přijít aby viděli jak nám někdy je zle že to není jen procházka růžovou zahradou ,pravda každá to snášíme jinak ,děkuji Marky za to že jsi to dokázala tak napsat ,klaním se před tebou a smekam pomyslny klobouk z hlavy Alča D.
PS: vřele knihu doporucuji

láska boj o přežití pro ženy psychologie partnerské vztahy životopisné, biografické romány zdraví

Autorovy knížky

Marky Volf
česká, 1974
2019  94%I motýli pláčou

Kniha I motýli pláčou je v